راهنمای خرید تلسکوپ

بعضا پیش می‌آید که از تلویزیون عکس‌های فوق العاده ای از کیهان و آسمان شب را ببینیم که تلسکوپ فضایی هابل و سایر رصدخانه‌های مشهور جهان ، آنان را گرفته‌اند و با خود اینگونه فکر می‌کنیم که چه می‌شد تا چنینی تصاویری را خودمان با چشمان ‌مان ببینیم .
در واقع این عکس‌ها را قادرید خودتان تهیه نمایید ؛ چنانچه انواع تلسکوپ‌ها را بشناسید و بدانید که آینه و یا عدسی چند اینچی لازم می باشد و روش‌های عکسبرداری و پردازش عکس را یاد گرفته باشید.
چه تلسکوپی خوب است؟
از ۴۰۰ سال پیش که فردی به نام لیپرشی ؛ عینک‌ساز هلندی ؛ تلسکوپ را ساخت و گالیله از آن را با هدف رصد ماه ، خورشید ، ستارگان و سیارات استفاده کرد ؛ در جدیدی و شگفت انگیزی به روی بشر باز شد و از آن زمان تاکنون بواسطه آنان به رازهای کیهان پی می ‌بریم.
این وسیله شاید جزو معدود ابزاری در تاریخ باشد که حرکت آن به ‌سمت تکامل ، هم علم را بارور کرده و هم سرگرمی و کنجکاوی بشر را پربار کرده است.
در این بین اینکه چه تلسکوپی خوب است ؛ به هدف تان وابسته است. چنانچه قرار باشد ماه زیبا و یا حلقه‌های شگفت‌انگیز سیاره‌ی زحل را ببینید ؛ یک تلسکوپ شکستی کوچک ۵ اینچی با پایه‌ی سمتی‌ – ارتفاعی ، گزینه مناسبی است.
یا اگر قصدتان بر این است که به مانند تعدادی از منجمان آماتور ، تعداد زیادی کهکشان و سحابی را رصد نمایید ؛ از تماشا نمودن و مهارت رصدی‌ تان لذت برید و درعین‌حال هم تلسکوپ ارزان و با کاربری ساده داشته باشید ؛ یک تلسکوپ بازتابی ۱۰ اینچی با پایه‌ی دابسونی ، می تواند گزینه ‌ی بسیار مناسبی باشد.
چنانچه اما هدف شما رصد و کسب کردن داده‌های نجومی و علمی و یا عکاسی از اجرام عمق آسمان باشد ؛ ضروری است تا تلسکوپ ۱۴ اینچی ترکیبی با پایه‌ی استوایی موتوردار را تهیه نمایید.
امروز می خواهیم به بررسی محبوب ترین تلسکوپ های موجود در بازار پردازیم تا با تحقیق و مقایسه قیمت ها با سایر محصولات مرتبط ، بتوانید بهترین انتخاب و خرید را انجام دهید.

۱ تلسکوپ شکستی مدل Celestial Body Accidence

602a33623e854 راهنمای خرید تلسکوپ

۷۶۴۰۰۰ خرید
. . .

۲ تلسکوپ اکیوتر مدل Maksy 60

602a3362b5291 راهنمای خرید تلسکوپ

۴۵۰۰۰۰۰ خرید
این تلسکوپ که در نگاه نخست ممکن است ساده و کودکانه به‌نظر برسد، در واقع بسیار کاربردی است. اما برای کاربرد آن باید در نظر داشت که چه کسی و برای چه منظوری می‌خواهد از آن استفاده کند.
اجزای اپتیکی این تلسکوپ آموزشی ۶۰ میلی‌متری از شیشه‌های باکیفیت ساخته شده‌اند و گذشته از امکان رصد اجرام نه‌چندان کم‌نور مانند ماه و سیاره‌ها، به‌طور کلی برای آغاز رصد اجرام آسمانی و آموزش آن و همچنین آموزش ساختار تلسکوپ و نوع طراحی ماکستوف بسیار عالی است. می‌توانید دریچه‌ی تعبیه‌شده روی لوله‌ی اپتیکی را باز کنید و به‌آسانی اجزای درونی آن را ببینید. این کار به‌ویژه برای آموزش ساختار و چگونگی کارکرد تلسکوپ بسیار مفید است. ویژگی‌ای که در اغلب تلسکوپ‌ها به آن توجه نشده است.
تاکنون به این فکر افتاده‌اید از آنچه رصد می‌کنید عکس یا فیلم بگیرید؟ جالب این است که برای این کار نیازی به داشتن دوربین عکاسی ندارید. با رابط نگه‌دارنده‌ی تلفن همراه هوشمند که در بسته‌بندی تلسکوپ قرارداده شده است، می‌توانید تلفن همراه‌تان را روی چشمی تلسکوپ نصب کنید و از آنچه در آن دیده می‌شود عکس و فیلم تهیه کنید.  
نکته‌ی دیگری که در ساخت چنین تلسکوپ‌های آموزشی‌ای برای افراد تازه‌کار اهمیت دارد، اجتناب از به‌کارگیری مقر و پایه‌های پیچیده است. وزن کم و پیچیده‌نبودن کارکرد سه‌پایه و مقر آن سبب شده که بتوانید به‌راحتی آن را به هرجایی حمل کنید و نصب کنید. برای نشانه‌گیری و رصد اجرام هم می‌توانید به‌آسانی و بدون نیاز به ابزارهای الکترونیکی و فقط با دست به هرسویی آن را بگردانید. همه‌ی این ویژگی‌ها سبب شده کار با آن برای کودکان و افراد تازه‌کار بسیار آسان باشد.
ضمنا به دلیل استفاده از منشور در چپقی MAKSY 60 این تلسکوپ یک دوربین تک‌چشمی فوق‌العاده با کیفیت و قدرتمند جهت مشاهده مناظر طبیعی است و شما به راحتی می‌توانید از این ابزار در روز برای دیدن مناظر دوردست در طبیعت، پرنده‌ای روی درخت و هر سوژه زمینی دیگری استفاده کنید. اما به هیچ عنوان تلسکوپ خود را بدون استفاده از فیلترهای استاندارد و با کیفیت به سمت خورشید نشانه نگیرید.
. . .

۳ تلسکوپ شکستی مدل Astro Observation

602a3362d6d97 راهنمای خرید تلسکوپ

محصول ناموجود می باشد.
. . .

۴ تلسکوپ کد ۲۱۲۰

602a336352134 راهنمای خرید تلسکوپ

۴۳۵۰۰۰ خرید
. . .

۵ تلسکوپ مدل C 2158

602a336384ea4 راهنمای خرید تلسکوپ

۱۴۹۰۰۰۰ خرید
. . .

۶ تلسکوپ کد ۱۰۱۰

602a33640f18a راهنمای خرید تلسکوپ

۲۰۹۰۰۰۰ خرید
تلسکوپ ۴۶ سانتی‌متری این اسباب‌بازی به بچه‌ها کمک می‌کند تا با صورت‌های فلکی دوازده‌گانه آشنا شوند. این تلسکوپ دارای یک سه‌پایه به ارتفاع ۳۵ سانتی‌متر بوده و دوچشمی ۲۰ میلی‌متری به همراه یک فایندر است. فایندرها قدرت زوم کمتری داشته و با کمک آن بچه‌ها قادر هستند ماه و صور فلکی و سیاره‌های بزرگ آسمانی را تماشا کرد. فاصله‌ی کانونی DE46614 360 میلی‌متر، بزرگ‌نمایی کم و میدان دید مناسبی دارد. با کمک این فاصله کانونی با توجه به اینکه وضوح بالایی ندارد، به بچه‌ها کمک می‌کند تا اجرام بزرگ همچون ماه و یا سیاره‌های بزرگ همچون مشتری را تماشا کنند.
میکروسکوپ یک ابزار مناسب برای پژوهش و ماجراجویی است. شما می‌توانید هر چیزی را که در پیرامونتان مشاهده می‌کنید در زیر میکروسکوپ گذاشته و ساختار سلولی آن را مشاهده کنید. این بازی سرگرمی ویژه‌ی دانش آموزان طراحی‌شده است. وزن سبک و ابعاد مناسب به همراه بزرگ‌نمایی متفاوت و متنوع به بچه‌ها کمک می‌کند تا اجسام مختلف را تماشا کنند.منبع نوری آن دو باتری قلمی و یک لامپ کوچک است که در بسته‌بندی آن موجود است. همراه میکروسکوپ اجزای مختلف همچون پنس، ۱۲ لام ، سه ابزار مختلف که در آزمایشی از آن استفاده می‌کنید به همراه ۸ لام خام و ۵ محفظه‌ی مختلف نگه‌دارنده موجود است.

. . .

۷ تلسکوپ مدل CAM کد ۶۰۹۰۰

602a336453a56 راهنمای خرید تلسکوپ

۹۲۱۵۰۰۰ خرید
. . .

۸ تلسکوپ مدل c 2105

602a3364863fc راهنمای خرید تلسکوپ

۴۰۸۰۰۰ خرید
. . .

۹ تلسکوپ مدل ۷۰۰۷۶TX

602a3364b8b5d راهنمای خرید تلسکوپ

محصول ناموجود می باشد.
تلسکوپی بسیار ساده و پرکاربرد از نوع بازتابی نیوتنی است. با تلسکوپ ۷۶۷۰۰tx تجربه‌ی متفاوتی از تماشای آسمان و ستارگان کسب می کنید. برای رصدگران حرفه ای و تازه‌ کار در رصد خانه ها، طبیعت و منازل گزینه‌ی بسیار خوبی محسوب می‌شود.
. . .

۱۰ تلسکوپ مدل C 2103

602a3364ed072 راهنمای خرید تلسکوپ

محصول ناموجود می باشد.
. . .

۱۱ تلسکوپ لئوپولد کد ۹۰۰۹۰

602a336529a7a راهنمای خرید تلسکوپ

۹۶۹۹۰۳۰ خرید
. . .

۱۲ تلسکوپ مدل اکیوتر کد maksy 50

602a33654781f راهنمای خرید تلسکوپ

۳۰۰۰۰۰۰ خرید
این تلسکوپ که در نگاه نخست ممکن است ساده و کودکانه به‌نظر برسد، در واقع بسیار کاربردی است. اما برای کاربرد آن باید در نظر داشت که چه کسی و برای چه منظوری می‌خواهد از آن استفاده کند. اجزای اپتیکی این تلسکوپ آموزشی ۵۰ میلی‌متری از شیشه‌های باکیفیت ساخته شده‌اند و گذشته از امکان رصد اجرام نه‌چندان کم‌نور مانند ماه و سیاره‌ها، به‌طور کلی برای آغاز رصد اجرام آسمانی و آموزش آن و همچنین آموزش ساختار تلسکوپ و نوع طراحی ماکستوف بسیار عالی است. می‌توانید دریچه‌ی تعبیه‌شده روی لوله‌ی اپتیکی را باز کنید و به‌آسانی اجزای درونی آن را ببینید. این کار به‌ویژه برای آموزش ساختار و چگونگی کارکرد تلسکوپ بسیار مفید است. ویژگی‌ای که در اغلب تلسکوپ‌ها به آن توجه نشده است. تاکنون به این فکر افتاده‌اید از آنچه رصد می‌کنید عکس یا فیلم بگیرید؟ جالب این است که برای این کار نیازی به داشتن دوربین عکاسی ندارید. با رابط نگه‌دارنده‌ی تلفن همراه هوشمند که در بسته‌بندی تلسکوپ قرارداده شده است، می‌توانید تلفن همراه‌تان را روی چشمی تلسکوپ نصب کنید و از آنچه در آن دیده می‌شود عکس و فیلم تهیه کنید. نکته‌ی دیگری که در ساخت چنین تلسکوپ‌های آموزشی‌ای برای افراد تازه‌کار اهمیت دارد، اجتناب از به‌کارگیری مقر و پایه‌های پیچیده است. وزن کم و پیچیده‌نبودن کارکرد سه‌پایه و مقر آن سبب شده که بتوانید به‌راحتی آن را به هرجایی حمل کنید و نصب کنید. برای نشانه‌گیری و رصد اجرام هم می‌توانید به‌آسانی و بدون نیاز به ابزارهای الکترونیکی و فقط با دست به هرسویی آن را بگردانید. همه‌ی این ویژگی‌ها سبب شده کار با آن برای کودکان و افراد تازه‌کار بسیار آسان باشد. ضمنا به دلیل استفاده از منشور در چپقی MAKSY 50 این تلسکوپ یک دوربین تک‌چشمی فوق‌العاده با کیفیت و قدرتمند جهت مشاهده مناظر طبیعی است و شما به راحتی می‌توانید از این ابزار در روز برای دیدن مناظر دوردست در طبیعت، پرنده‌ای روی درخت و هر سوژه زمینی دیگری استفاده کنید. اما به هیچ عنوان تلسکوپ خود را بدون استفاده از فیلترهای استاندارد و با کیفیت به سمت خورشید نشانه نگیرید.
. . .

۱۳ تلسکوپ سلسترون مدل ۹۰۰۹۰

602a336563021 راهنمای خرید تلسکوپ

۱۰۹۰۰۰۰۰ خرید
. . .

۱۴ تلسکوپ مدل آلپن مدل ۲۰-۶۰×۶۰

602a336585894 راهنمای خرید تلسکوپ

۴۴۶۲۰۰۰ خرید
. . .

۱۵ تلسکوپ مدیک مدل ۷۰۰۶۰EX

602a3365ce84d راهنمای خرید تلسکوپ

محصول ناموجود می باشد.
مدل «F70060» تلسکوپی بسیار ساده و پرکاربرد از نوع اپتیک شکستی آکروماتیک است. این مدل برای رصدگران تازه‌کار گزینه‌ی بسیار خوبی محسوب می‌شود. نام مدل این تلسکوپ نشان‌دهنده‌ی فاصله‌کانونی و قطر دهانه‌ی آن است. فاصله‌کانونی در این تلسکوپ ۷۰۰ و قطر دهانه ۶۰ میلی‌متر است. فاصله‌ی کانونی تلسکوپ درواقع با توجه به فاصله‌کانونی عدسی چشمی می‌تواند میزان بزرگنمایی تلسکوپ را تعیین کند. درواقع با تقسیم کردن فاصله‌کانونی عدسی شیئی تلسکوپ بر فاصله‌کانونی عدسی چشمی، میزان بزرگنمایی به دست می‌آید. هرچه تفاوت این دو عدد بیشتر باشد، بزرگنمایی نیز بیشتر است. درنتیجه می‌توانید با استفاده از چشمی موردنظر خود، بزرگنمایی تلسکوپ را به راحتی تغییر دهید. قطر دهانه نیز یکی از مهم‌ترین فاکتورهای تلسکوپ است. این ویژگی نشان‌دهنده‌ی توان گردآوری نور در این محصول است. هرچه قطر دهانه بزرگ‌تر باشد، گردآوری نور نیز بیشتر خواهد بود و در نتیجه شیء مورد رصد از وضوح بیشتری برخوردار می‌شود. همراه این تلسکوپ لوازم جانبی متعددی ارائه می‌شود تا کاربر به راحتی قادر به استفاده از آن باشد. جالب است بدانید، در مقایسه با قیمت مقرون‌به‌صرفه‌ی این تلسکوپ، امکانات بسیار خوبی برای آن در نظر گرفته شده است.
. . .

۱۶ تلسکوپ لئوپولد کد ۹۰۰۷۰

602a336629419 راهنمای خرید تلسکوپ

۷۹۰۰۰۰۰ خرید
. . .

۱۷ تلسکوپ کد c2112

602a336644de0 راهنمای خرید تلسکوپ

محصول ناموجود می باشد.
. . .

۱۸ تلسکوپ لئوپولد کد ۳۵۰×۵۰۱

602a3366985cb راهنمای خرید تلسکوپ

۴۱۴۰۰۰۰ خرید
. . .

۱۹ تلسکوپ کد ۵۲×۴۵-۱۵

602a3366e7e16 راهنمای خرید تلسکوپ

۲۸۶۱۵۰۰ خرید
. . .

۲۰ تلسکوپ سلسترون مدل ۷۰۰۷۰

602a33675de88 راهنمای خرید تلسکوپ

۸۹۰۰۰۰۰ خرید
. . .

جستجوی کاربران برای این مطلب:

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *