تاریخ انتشار : یکشنبه 17 سپتامبر 2023 - 21:41
810 بازدید
کد خبر : 3098

راهنمای خرید بهترین سه تار های موجود در بازار

راهنمای خرید بهترین سه تار های موجود در بازار

موسیقی اصیل ایرانی ، با گوشت و خون تمام مردم ایران و حتی جهان ، در هم تنیده شده است. سازهای اصیل ایرانی دارای تنوع بسیار زیادی نی باشد و دارای چندین مدل همچون زهی، کوبه‌ای و … می باشند. سه تار جزو معروف‌ترین سازهای ایرانی می باشد که در بین همه افراد پرطرفدار می

موسیقی اصیل ایرانی ، با گوشت و خون تمام مردم ایران و حتی جهان ، در هم تنیده شده است. سازهای اصیل ایرانی دارای تنوع بسیار زیادی نی باشد و دارای چندین مدل همچون زهی، کوبه‌ای و … می باشند.
سه تار جزو معروف‌ترین سازهای ایرانی می باشد که در بین همه افراد پرطرفدار می باشد. جزو سازهای زهی و مضرابی موسیقی ایرانی می باشد که بواسطه انگشتان دست نواخته می‌شود.
در موسیقی‌های استادان و موسیقی‌دانان بزرگ ایرانی همچون مرحوم محمدرضا شجریان ، علیرضا قربانی ، همایون شجریان و …. این ساز جایگاه ویژه‌‌ای دارا است و در اکثر کنسرت‌های آنان نواخته می‌شود.
جزییات و ساختمان ساز سه تار
این ساز دارای چهار سیم از جنس فولاد یا برنز می باشد که از سر ساز تا آخر آن کشیده شده‌اند. نواختن موسیقی بواسطه ناخن‌های دست و این سیم‌ها انجام می شود.
نواختن سه تار نیازمند سال‌ها تجربه و تمرین می باشد. برای این عمل به دو چیز اساسی احتیاج است، یکی استاد و آموزش صحیح و دیگری یک ساز باکیفیت و مرغوب.

به منظور نواختن سه تار ضروری است تا بر روی صندلی یا زمین نشست و ساز را بر روی پای خود قرار داد. ساز لازم است تا با زاویه‌ی چهل و پنج درجه قرار بگیرد تا نوازنده به شکل کامل بر روی ساز تسلط داشته باشد.
در انتهای ساز یک بخش حجیمی به نام کاسه موجود است که از چوب توت تهیه می‌شود. جنس دسته‌ و قسمت‌های دیگر ساز نیز از بهترین چوب‌ها همچون گردو و افرا می باشد و جنس پرده‌ی آن هم از روده‌ی حیوانات است .
امروز می خواهیم به بررسی محبوب ترین سه تارهای موجود در بازار پردازیم تا با تحقیق و مقایسه قیمت ها با سایر محصولات مرتبط ، بتوانید بهترین انتخاب و خرید را انجام دهید.

1 سه تار عزیزی ویژه

603a0dd1ba397 راهنمای خرید بهترین سه تار های موجود در بازار

سه‌تار «عزیزی» (Azizi) ویژه (Vijeh) از انواع سه‌تار در ایران است که با قیمتی منطقی به فروش می‌رسد. عزیزی ویژه با توجه به کاسه‌ و رویه‌ای از جنس چوب درخت توت و گردو، صدایی پرحجم و باکیفیت دارد. سوراخ‌های روی صفحه‌ی رویی، نقش مهمی در دل‌نشین‌تر شدن طنین این ساز ایفا می‌کنند. صدای سه‌تار با عبور از این 6 سوراخ، حجم و ظرافت مخصوص به خود را پیدا می‌کند. دسته سه‌تار عزیزی ویژه از چوب گردو ساخته شده است. چوب گردو به استحکام دسته ساز کمک و از کج‌شدن آن جلوگیری می‌کند. 26 پرده‌ روی دسته‌ی ساز بسته می‌شوند که جنسشان از روده‌ی حیوانات است. جنس سیم‌ها از برنج و فولاد و گوشی و سیم‌گیر از چوب درخت گردوست. عزیزی ویژه 89 سانتی‌متر ارتفاع دارد و نام سازنده آن در کنار کاسه‌ی ساز حک شده است. رنگ عزیزی ویژه مانند نامش ویژه است. یک قهوه‌ای تیره‌ی صیقل‌خورده که به زیبایی در دستان نوازنده جای می‌گیرد که می‌توان با آن تک‌نوازی کرد. سه‌تار ویژه قیمتی مطلوب و کیفیتی قابل‌قبول دارد و به نظر می‌رسد که خرید آن برای آن دسته از نوازندگانی که به‌تازگی تصمیم به یادگیری این ساز گرفته‌اند، مناسب باشد. این ساز را می‌توان هم نشسته روی زمین و هم نشسته بر صندلی نواخت. زاویه 45 درجه‌ای کاسه وقتی در دستانتان قرار می‌گیرد، بهترین شیوه‌ی نگه‌داشتن سه‌تار در دست است. سه‌تار عزیزی ویژه با هارد کیس عرضه می‌شود.

. . .

2 سه تار ایران ساز مدل سپیدار

603a0dd2491ba راهنمای خرید بهترین سه تار های موجود در بازار

محصول ناموجود می باشد.
اگر به دنبال سازی حرفه ای و زیبا با صنعت عالی و صدایی اصیل می گردید سه تار ایران ساز مدل سپیدار شناسنامه دار یکی از بهترین گزینه ها می باشد.(نام مستعار این ساز سپیدار است.) این ساز فاخر و زیبا از نظر صنعت ساخت فوق العاده است و کاسه ساز دوازده ترک از جنس چوب توت کهنه قدیمی با کیفیت است و الگوی پرطرفدار استاد هاشمی می باشد و بروی قسمت هایی از این ساز هنر تذهیب و نقاشی مینیاتوری است که توسط استاد زهرا ریاحی با زحمت زیاد طراحی شده و بروی ساز کار شده است و این اثر زیبایی خاصی به ساز سپیدار داده است. جنس صفحه رویی ساز از چوب توت است و ضخامت صفحه نسبتاً زیاد است و این کار باعث میشود به مرور زمان صفحه سه تار نشست نداشته باشد.سه تار ایران ساز مدل سپیدار، سازی فاخر با صدایی گرم و اصیل است و تمامی نت های ساز شفاف و دقیق است و هم خوانی عالی بین سیم ها دارد. دسته ساز بسیار خوش دست است و از جنس چوب گردو می باشد و روی دسته ساز با چوب رزوود و وسط دسته از چوب گران قیمت و نفیس ونگه کار شده است و دو طرف دسته ساز استخوان طبیعی و درجه یک استفاده شده است که در زیبایی و کیفیت صدای ساز بسیار مؤثر است. سرپنجه این ساز فاخر طاووسی است و کوک را عالی نگه میدارد و نگین روی سر پنجه از سنگ یاقوت قرمز است که علاوه بر انرژی خوبی که به ساز می دهد زیبایی چشم نوازی دارد. به همراه این ساز نفیس و ارزشمند یک عدد هاردکیس برای شما ارسال می گردد و دقیقا سازی که در تصاویر می بینید برای شما ارسال خواهد شد. ساز ایران ساز مدل سپیدار ، سازی حرفه‌ای و کنسرتی و شناسنامه دار است و این شناسنامه گواهی اصالت و ارزشمندی این ساز فاخر می‌باشد.
. . .

3 سه تار مکتب مدل 001

603a0dd2df107 راهنمای خرید بهترین سه تار های موجود در بازار

. . .

4 سه تار مدل حسام ملکشاهی

603a0dd36698b راهنمای خرید بهترین سه تار های موجود در بازار

1580000 خرید
سه‌تار حسام ملکشاهی با مهر «حسام ملکشاهی» در رده سازهای قالب متوسط با کاسه الگوی «هاشمی» می‌باشد. از جمله ویژگی‌های این ساز می‌توان به هماهنگی گوشنواز صدای سیم‌ها (به اصطلاح ژوست بودن) و همچنین قدرت بالای صدا‌دهی آن اشاره نمود.در صورت تراشیده شدن مناسب و همچنین استفاده از شیوه صحیح رنگ‌آمیزی (لاک پنبه الکل) ، چوب توت را می‌توان به عنوان بهترین گزینه برای ساخت کاسه و صفحه سه‌تار در نظر گرفت. از دلایل دیگر استفاده از چوب توت قدیمی در ساخت سه‌تار «حسام ملکشاهی» حفظ اصالت سه‌تاری آن را می‌توان ذکر کرد. برای ساخت دسته، گوشی و سیم‌گیر این سازچوب از گردو با چگالی بالا به دلیل مقاومت زیاد آن و همچنین عدم تغییر حالت دادن دسته ساز دردراز مدت، استفاده شده است. ساخت این ساز کاملا دست ساز است. جنس شیطانک سه‌تار «حسام ملکشاهی» استخوان و نخ پرده‌های  آن طبیعی می‌باشد.
. . .

5 سه تار عروج کد 005

603a0dd3af93a راهنمای خرید بهترین سه تار های موجود در بازار

. . .

6 شورانگیز آوای مولانا مدل شایان

603a0dd3e6792 راهنمای خرید بهترین سه تار های موجود در بازار

9800000 خرید
. . .

7 سه تار ایران ساز مدل مینا

603a0dd427686 راهنمای خرید بهترین سه تار های موجود در بازار

محصول ناموجود می باشد.
اگر به دنبال سازی حرفه ای و زیبا با صنعت عالی و صدایی اصیل می گردید سه تار ایران ساز مدل مینا شناسنامه دار یکی از بهترین گزینه ها می باشد.( نام مستعار این ساز مینا است.) این ساز فاخر و زیبا از نظر صنعت ساخت فوق العاده است و کاسه ساز ده ترک و الگوی پرطرفدار استاد هاشمی می باشد و بروی قسمت هایی از این ساز هنر تذهیب و نقاشی مینیاتوری است و با زحمت زیاد طراحی و بروی ساز کار شده است و این هنر زیبایی خاصی به ساز مینا داده است. جنس کاسه ساز از چوب گردوی کهنه و قدیمی است و ترک بندی کاسه بسیار با ظرافت انجام شده است.جنس صفحه رویی ساز از چوب توت کهنه رگه ریز است و ضخامت صفحه نسبتاً زیاد است و این کار باعث میشود به مرور زمان صفحه سه تار نشست نداشته باشد. سه تار ایران ساز مدل مینا سازی فاخر با صدایی گرم و اصیل است و تمامی نت های ساز شفاف و دقیق است و هم خوانی عالی بین سیم ها دارد. دسته ساز بسیار خوش دست است و از جنس چوب گردو می باشد و روی دسته ساز با چوب گردوی سفید و گردوی سیاه معرق کاری شده است.سرپنجه این ساز فاخر طاووسی است و کوک را عالی نگه میدارد و نگین روی سر پنجه از سنگ آمیتیس است که علاوه بر انرژی خوبی که به ساز می دهد زیبایی چشم نوازی دارد.به همراه این ساز نفیس و ارزشمند یک عدد هاردکیس برای شما ارسال می گردد و دقیقا سازی که در تصاویر می بینید برای شما ارسال خواهد شد. ساز ایران ساز مدل مینا، سازی حرفه‌ای و کنسرتی و شناسنامه دار است و این شناسنامه گواهی اصالت و ارزشمندی این ساز فاخر می‌باشد.
. . .

8 سه تار ایران ساز مدل غزل

603a0dd522fc3 راهنمای خرید بهترین سه تار های موجود در بازار

محصول ناموجود می باشد.
اگر به دنبال سازی حرفه ای و زیبا با صنعت عالی و صدایی اصیل می گردید سه تار ایران ساز مدل غزل شناسنامه دار یکی از بهترین گزینه ها می باشد.( نام مستعار این ساز غزل است.) این ساز فاخر و زیبا از نظر صنعت ساخت فوق العاده است و کاسه ساز ده ترک و الگوی پرطرفدار استاد هاشمی می باشد و بروی قسمت هایی از این ساز هنر تذهیب و نقاشی مینیاتوری است و با زحمت زیاد طراحی و بروی ساز کار شده است و این هنر زیبایی خاصی به ساز غزل داده است. جنس کاسه ساز از چوب گردوی کهنه و قدیمی است و ترک بندی کاسه بسیار با ظرافت انجام شده است.جنس صفحه رویی ساز از چوب توت است و ضخامت صفحه نسبتاً زیاد است و این کار باعث میشود به مرور زمان صفحه سه تار نشست نداشته باشد. سه تار ایران ساز مدل غزل سازی فاخر با صدایی گرم و اصیل است و تمامی نت های ساز شفاف و دقیق است و هم خوانی عالی بین سیم ها دارد. دسته ساز بسیار خوش دست است و از جنس چوب گردو می باشد و روی دسته ساز با چوب نارنج معرق کاری شده است.سرپنجه این ساز فاخر طاووسی است و کوک را عالی نگه میدارد و نگین روی سر پنجه از سنگ زمرد است که علاوه بر انرژی خوبی که به ساز می دهد زیبایی چشم نوازی دارد.به همراه این ساز نفیس و ارزشمند یک عدد هاردکیس برای شما ارسال می گردد و دقیقا سازی که در تصاویر می بینید برای شما ارسال خواهد شد. ساز ایران ساز مدل غزل، سازی حرفه‌ای و کنسرتی و شناسنامه دار است و این شناسنامه گواهی اصالت و ارزشمندی این ساز فاخر می‌باشد.
. . .

9 سه تار کاظمی مدل 0F12

603a0dd57aa33 راهنمای خرید بهترین سه تار های موجود در بازار

محصول ناموجود می باشد.
سه تار کاظمی با بیش از دو دهه قدمت در ساخت، یکی از سازهای شناخته شده محسوب میشود.
ساز از نوع ترکه ای میباشد و برای ساخت این ساز از چوب توت کهنه برای کاسه و صفحه استفاده شده است که تجربه سالیان نشان داده که هیچ گونه افتادگی و دفرمه شدن برای صفحه ایجاد نمیشود.
دسته ی ساز به منظور مقاومت بالا و گریز از هر گونه پیچ و تاپ از چوب با کیفیت و با طرح و نقش خاص گردو استفاده میشود.
شیطانک از جنس استخوان و خرک از چوب گردو یا فوفل یا شمشاد ساخته می شود. جنس پرده ها از نخ های طبیعی است تا ظاهر اصیل ساز حفظ شود.
تمامی بدنه و دسته ساز با لاک الکل پوشانده میشود تا دوام و زیبایی آن را تضمین کند.
. . .

10 سه‌تار حسام ملکشاهی مدل ویژه

603a0dd5ad4da راهنمای خرید بهترین سه تار های موجود در بازار

2116500 خرید
. . .

11 سه تار ایران ساز مدل لیدا

603a0dd6c3090 راهنمای خرید بهترین سه تار های موجود در بازار

محصول ناموجود می باشد.
اگر به دنبال سازی حرفه ای و زیبا با صنعت عالی و صدایی اصیل می گردید سه تار ایران ساز مدل لیدا شناسنامه دار یکی از بهترین گزینه ها می باشد.( نام مستعار این ساز لیدا است.) این ساز فاخر و زیبا از نظر صنعت ساخت فوق العاده است و کاسه ساز ده ترک و الگوی پرطرفدار استاد هاشمی می باشد و بروی قسمت هایی از این ساز هنر تذهیب و نقاشی مینیاتوری است و با زحمت زیاد طراحی و بروی ساز کار شده است و این هنر زیبایی خاصی به ساز لیدا داده است. جنس کاسه ساز از چوب گردوی کهنه و قدیمی است و ترک بندی کاسه بسیار با ظرافت انجام شده است.جنس صفحه رویی ساز از چوب توت است و ضخامت صفحه نسبتاً زیاد است و این کار باعث میشود به مرور زمان صفحه سه تار نشست نداشته باشد. سه تار ایران ساز مدل لیدا سازی فاخر با صدایی گرم و اصیل است و تمامی نت های ساز شفاف و دقیق است و هم خوانی عالی بین سیم ها دارد. دسته ساز بسیار خوش دست است و از جنس چوب گردو می باشد و روی دسته ساز با چوب نارنج معرق کاری شده است.سرپنجه این ساز فاخر طاووسی است و کوک را عالی نگه میدارد و نگین روی سر پنجه از سنگ لاجورد است که علاوه بر انرژی خوبی که به ساز می دهد زیبایی چشم نوازی دارد.به همراه این ساز نفیس و ارزشمند یک عدد هاردکیس برای شما ارسال می گردد و دقیقا سازی که در تصاویر می بینید برای شما ارسال خواهد شد. ساز ایران ساز مدل لیدا، سازی حرفه‌ای و کنسرتی و شناسنامه دار است و این شناسنامه گواهی اصالت و ارزشمندی این ساز فاخر می‌باشد.
. . .

12 سه تارفرید مدل تک مهرسوخته

603a0dd913f6b راهنمای خرید بهترین سه تار های موجود در بازار

محصول ناموجود می باشد.
سه تار فرید از انواع سه تار در ایران است که با قیمت مناسب عرضه میشود .طرح بالا یکی از مدل قهوای سوخته ساز فرید می باشد , باتوجه به کاسه و رویه از جنس چوب گردو و توت ,صدای پرحجم و باکیفیت دارد . دسته ستار فرید از چوب گردو ساخته شده است ,چوب گردو به استحکام دسته ساز کمک و از کج شدن آن جلوگیری می کند. 26پرده روی دسته ساز بسته می شود که از جنس روده حیوانات است .جنس سیم هااز برنج و فولاد و گوشی و سیم گیر از جنس گردوست.ساز فرید 89سانتی متر ارتفاع دارد نام سازنده آن در سمت چپ کاسه حک شده است (فرید).رنگ ساز فرید قهوای سوخته می باشد جنس ان لاک و الکل است که به زیبایی در دستان نوازنده جای می گیرد که می توان با ان تک نوازی کرد.سه تار فرید قیمتی مناسب و کیفیت بالا و به نظر میرسد که خرید ان برای ان دسته از نوازندگانی که به تازگی تصمیم به یادگیری این ساز گرفته اند مناسب باشد .سه تار فرید با کاور عرضه می شود سه تار فرید انتخابی مناسب برای شروع به نوازندگی با این ساز ملی است که امکان مورد نیاز نوازنده را در کنار کیفیت صدای متناسب با قیمت به ایشان عرضه خواهدداشت
. . .

13 سه تار ایران ساز مدل پرنیان

603a0dd93db6d راهنمای خرید بهترین سه تار های موجود در بازار

محصول ناموجود می باشد.
اگر به دنبال سازی حرفه ای و زیبا با صنعت عالی و صدایی اصیل می گردید سه تار ایران ساز مدل پرنیان شناسنامه دار یکی از بهترین گزینه ها می باشد.( نام مستعار این ساز پرنیان است.) این ساز فاخر و زیبا از نظر صنعت ساخت فوق العاده است و کاسه ساز دوازده ترک و الگوی پرطرفدار استاد هاشمی می باشد و بروی قسمت هایی از این ساز هنر تذهیب و نقاشی مینیاتوری است و با زحمت زیاد طراحی و بروی ساز کار شده است و این هنر زیبایی خاصی به ساز پرنیان داده است. جنس کاسه ساز از چوب گردوی کهنه و قدیمی است و ترک بندی کاسه بسیار با ظرافت انجام شده است.جنس صفحه رویی ساز از چوب توت است و ضخامت صفحه نسبتاً زیاد است و این کار باعث میشود به مرور زمان صفحه سه تار نشست نداشته باشد. سه تار ایران ساز مدل پرنیان سازی فاخر با صدایی گرم و اصیل است و تمامی نت های ساز شفاف و دقیق است و هم خوانی عالی بین سیم ها دارد. بروی این ساز نفیس زیر رنگ فندقی کار شده و بروی این رنگ محافظ، رنگ درجه یک آلمانی زده شده است. دسته ساز بسیار خوش دست است و از جنس چوب گردو می باشد و روی دسته ساز با چوب نارنج معرق کاری شده است.سرپنجه این ساز فاخر طاووسی است و کوک را عالی نگه میدارد و نگین روی سر پنجه از سنگ فیروزه است که علاوه بر انرژی خوبی که به ساز می دهد زیبایی چشم نوازی دارد.به همراه این ساز نفیس و ارزشمند یک عدد هاردکیس برای شما ارسال می گردد و دقیقا سازی که در تصاویر می بینید برای شما ارسال خواهد شد. ساز ایران ساز مدل پرنیان، سازی حرفه‌ای و کنسرتی و شناسنامه دار است و این شناسنامه گواهی اصالت و ارزشمندی این ساز فاخر می‌باشد.
. . .

14 سه تار فرد مدل شمس 01

603a0dd97d1cd راهنمای خرید بهترین سه تار های موجود در بازار

سه تار فرد مدل شمس 01(یک مهر) یکی دیگر از محصولات پرطرفدار شرکت فرد است..بدلیل نوع ساختار و جنس مرغوب ، صدا ی دلنشینی دارد که بسیار مورد توجه است.جنس صفحه رویی آن از چوب توت و دسته، گوشی ها و شیطانک از چوب گردو میباشد.درظاهر آن ظرافت و تمیزی کار بسیار مورد توجه قرار گرفته است. تراش صفحه به بهترین شکل انجام شده .از دیگر محاسن آن نگهداری کوک عالی میباشد. ضخامت صفحه به گونه ایست که به مرور زمان صفحه نشست نداشته باشد .به همراه ساز کاور و مضراب ارسال میگردد.با توجه به کیفیت کار قیمت مناسبی برای آن در نظر گرفته شده است. که برای مصرف کننده مقرون به صرفه باشد.
. . .

15 سه تار آوای مولانا مدل تبسم

603a0dd9b5c3a راهنمای خرید بهترین سه تار های موجود در بازار

5500000 خرید
. . .

16 شورانگیز آوای مولانا مدل افلاک

603a0dda295ef راهنمای خرید بهترین سه تار های موجود در بازار

9400000 خرید
. . .

17 سه تار سیروس رضوی کد 003

603a0ddb02bf3 راهنمای خرید بهترین سه تار های موجود در بازار

. . .

18 سه تار فرد مدل 001

603a0ddbb07d1 راهنمای خرید بهترین سه تار های موجود در بازار

سه تار فرد مدل 001(یک مهر) یکی از محصولات پرطرفدار شرکت فرد است.که بدلیل کیفیت صدا و جنس مرغوب بسیار مورد توجه است.جنس صفحه رویی آن از چوب توت و دسته، گوشی ها و شیطانک از چوب گردو میباشد.درظاهر آن ظرافت و تمیزی کار بسیار مورد توجه قرار گرفته است.از دیگر محاسن آن نگهداری کوک عالی میباشد.به همراه ساز کاور و مضراب تقدیم میگردد.با توجه به کیفیت کار قیمت مناسبی برای آن در نظر گرفته شده است.
. . .

19 سه تار سیروس رضوی کد 004

603a0ddc4387a راهنمای خرید بهترین سه تار های موجود در بازار

1490000 خرید
. . .

20 سه تار مدل آوا

603a0ddcbc71d راهنمای خرید بهترین سه تار های موجود در بازار

1065000 خرید
نوای سازهای ایرانی بسیار دلنشین بوده و در این بین سه تار، سازی بسیار ویژه است. این ساز در مقایسه با دیگرسازها صدای کمتری دارد اما اگر طراحی و ساخت آن به خوبی انجام شود می‌تواند صدای بیشتری به هنگام نواختن ساز داشته باشد . سه تار آبکار برای افراد مبتدی تا حرفه‌ای مناسب بوده و طراحی و ساختار خوبی دارد. این ساز از صدای خروجی خوب و شفافی برخوردار است.در ساخت این ساز از چوب درخت توت برای ساخت کاسه و صفحه و چوب درخت گردوبرای دسته و گوشی ها استفاده شده است. ترکیب این دو نوع چوب در تولید این سه تار موجب شده تا در کنار طول عمر بالا، وزن کمی داشته باشد و بتواند به خوبی صدای نواختن را به محیط ساطع کند.در ساخت این ساز علاوه بر دقت در به وجود آوردن صدایی شفاف و زلال به زیبایی ظاهری نیز توجه خاصی شده، رگه هایی که در بین ترکه های کاسه کار شده و ظرافت هایی که بر روی دسته ساز انجام شده نشان از این مهم دارند.سه تار همراه هاردکیس ارسال میشود.
. . .

21 سه تار شیدا مدل 1 مهر

603a0ddd5a185 راهنمای خرید بهترین سه تار های موجود در بازار

محصول ناموجود می باشد.
سه‌تار شیداسازی ارزان‌قیمت -خوش ساخت و زیبا-با صدایی شفاف است که می‌تواند انتخابی مناسب برای شروع نوازندگی علاقه‌مندان به سه‌تار باشد. این سه‌تار کیفیت ساخت و صوتی متناسب و به‌جرئت بهتر از قیمت خود دارد. سه‌تار شیدا از کاسه‌ای ترکه (ورق ورق) ساخته‌ شده است. چوب به شکل عمومی در بازه‌های متفاوت قیمتی ساز سه‌تار مورداستفاده قرار می‌گیرد. اما آنچه در این زمینه منجر به تفاوت در قیمت ساز می‌شود، نام متریال به‌کاررفته نیست؛ بلکه کیفیت آن است. چوب سازهای گران‌قیمت با دقت از میان انبوه چوب‌ها انتخاب می‌شود و حساسیت بسیاری در رابطه با محیط رشد آن‌ها وجود دارد.؛ درنتیجه ممکن است چوب مورداستفاده در یک ساز گران‌قیمت عمری بیشتر از چند سال تا ده‌ها سال داشته باشد. این امر و نگهداری چوب در شرایط کنترل‌شده یکی از عوامل افزایش قیمت نهایی و تمام‌شده‌ی ساز به شمار می‌رود. گره‌دار نبودن چوب مورداستفاده و برخورداری از رگه‌هایی که بهترین کیفیت آکوستیکی را برای ساز به ارمغان بیاورند، یکی از دلایل دیگر افزایش قیمت ساز خواهد بود. کاسه‌ی سه‌تار به دو شکل کاسه‌ای و ترکه‌ای ساخته می‌شود. قیمت گران‌تر سازهای کاسه‌ای به دلیل مصرف بالای متریال اولیه توجیه می‌شود. البته نمی‌توان این امر را تضمینی صددرصد برای بهبود کیفیت صدای ساز دانست و بسیاری از سازهای ترکه‌ای ممکن است کیفیت صوتی بهتر از ساز کاسه‌ای داشته باشند. صفحه‌ی رویی این سه‌تار هم از چوب توت ساخته‌ شده است. کیفیت چوب صفحه نقش مؤثری در پخش صدای ساز دارد و سالخورده بودن آن منجر به تولید صدای بیشتر از ساز خواهد شد. برخی از سازندگان سازهای ارزان‌قیمت برای جبران این امر، ضخامت صفحه را کاهش می‌دهند که به‌مرور ممکن است منجر به فرورفتن صفحه‌ی سه‌تار شود. در سه‌تار شیدا این امر دیده نشد و سازنده بین صدای بلند و کیفیت ساخت صفحه، مسیر کیفیت را دنبال کرده است. درنتیجه اگرچه این سه‌تار صدای بلند و گیرایی ندارد، اما کیفیت ساخت خود را کم نکرده است. دسته‌ی سه‌تار خزان مانند اغلب سه‌تارها از چوب گردو ساخته‌ شده است که به دلیل مقاومت بالا برای ساخت در دسته انتخاب می‌شود. .سه تار شیدا انتخاب مناسبی برای هنرجویانی که تازه ساز را میخواهند شروع به یاد گیری کنند می باشد وبرای یادگیری بهترین گزینه است. به همراه این ساز یک عدد سافت کیس رایگان ارسال می گردد.
. . .
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

RSS عکس های جدیدRSS ویدائوRSS مسترسئوکارلینک های مرتبطپیوندهاRSS آکادمی ایران اسکین کرRSS ایران کریر فیلیمو