تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 14 دسامبر 2023 - 9:41
788 بازدید
کد خبر : 4162

راهنمای خرید بهترین آباژور رومیزی و ایستاده شیک در سال 1400

راهنمای خرید بهترین آباژور رومیزی و ایستاده شیک در سال 1400

آباژور یک وسیله کاربردی و تزئینی در دکوراسیون خانه می باشد که شامل مدل های مختلف و گوناگونی می شود. ما در این مطلب میخواهیم به شما بگوییم که یک آباژور خوب چه خصوصیت و ویژگی هایی دارد و چگونه می توانید بهترین و شیک ترین مدل را انتخاب وتهیه کنید. چنانچه بخواهید در فضایی

1 راهنمای خرید بهترین آباژور رومیزی و ایستاده شیک در سال 1400

آباژور یک وسیله کاربردی و تزئینی در دکوراسیون خانه می باشد که شامل مدل های مختلف و گوناگونی می شود. ما در این مطلب میخواهیم به شما بگوییم که یک آباژور خوب چه خصوصیت و ویژگی هایی دارد و چگونه می توانید بهترین و شیک ترین مدل را انتخاب وتهیه کنید.

چنانچه بخواهید در فضایی چند ساعت آرامش داشته باشید ، ترجیح می دهید که آن فضا با چراغ های زیاد روشن شده باشد و یا روشنایی خیلی ملایمی داشته باشد؟ در صورتی که گزینه دوم را ترجیح می دهید ، حتما بایستی به فکر خرید آباژور برای خانه یا محل کار خود باشید. نورپردازی در دکوراسیون خانه یکی از اساسی ترین و مهم ترین المان هایی می باشد که هر فردی می بایست متناسب با شرایط موجود در محیط خانه در رابطه با آن تصمیم بگیرد. آباژور وسیله ای می باشد که نه تنها به نورپردازی خانه شما کمک می کند بلکه باعث ایجاد زیبایی در محیط خانه شما نیز می شود و تاثیر بسیار زیادی در زیبایی دکوراسیون خانه شما می گذارد و اصولا بیشتر در کنار مبلمان خانه و یا اتاق خواب ها قرار می گیرد. آباژورها در مدل های مختلف و گوناگونی تولید و در بازار عرضه می شوند که شما می توانید براساس سبک دکوراسیون خانه خود بهترین گزینه را انتخاب و تهیه نمائید. انتخاب یک آباژور مناسب یکی از مسئله های مهم در خرید آن می باشد . در دنیای امروز تولیدکنندگان ، این مدل از محصولات را در کیفیت های بسیار بالا و به روز وارد  بازار کرده اند که همه ی افراد می توانند بنابر سبک دکوراسیون خانه خود و سلیقه شخصی گزینه مناسب را انتخاب و تهیه نمایند.

2 راهنمای خرید بهترین آباژور رومیزی و ایستاده شیک در سال 1400

انواع مختلف آباژور

  • آباژور ایستاده

آباژورهای ایستاده شامل پایه بلندی هستند و به صورتی طراحی شده اند که بر روی زمین قرار می گیرند. معمولا این مدل از محصول ها را در کنار مبلمان خانه می گذارند.

  • آباژور رومیزی

آباژورهای رومیزی شامل پایه های کوتاهی هستند و بیشتر برای قرار دادن بر روی میز مناسب می باشند ، این مدل از آباژورها علاوه بر نورپردازی جنبه ی دکوری نیز دارند. تنوع آباژورهای رومیزی بسیار زیاد می باشد و می توان گفت تمامی سلیقه ها را در بر می گیرد.

  • آباژور درختی

آباژورهای درختی شامل شاخه هایی هستند که بر سر هر کدام از شاخه ها یک یا بیشتر از یک لامپ قرار می گیرد و فضای بیشتری را روشن می کند.

آباژور ایستاده بخریم یا آباژور رومیزی ؟

یکی از رایج ترین سوال ها بین اشخاص ، این می باشد که آباژور رومیزی بخرند یا ایستاده ؟ در جواب بایستی بگوییم که در گام نخست ، این موضوع کاملا سلیقه ای می باشد و در گام دوم احتیاجی می باشد که از آباژور دارید ، در صورتی که میخواهید فقط فضای محدودی از میز و اتاق خواب شما روشن شود بهتر است به سراغ آباژورهای رومیزی بروید منتها در صورتی که می خواهید از این وسیله به عنوان یک وسیله دکوری در دکوراسیون خانه خود استفاده کنید به سراغ خرید آباژور ایستاده بروید.

3 راهنمای خرید بهترین آباژور رومیزی و ایستاده شیک در سال 1400

چه آباژوری برای اتاق خواب مناسب می باشد؟

چنانچه میخواهید برای اتاق خواب خود آباژور تهیه نمائید ، بهتر است محصولی را انتخاب نمائید که ارتفاع مناسبی داشته باشد ، تا زمانی که بر روی تخت استراحت می کنید نور آن چشم شما را اذیت نکند. بهتر است به سراغ آباژورهایی بروید که نور سفید ، کرم ، قهوه ای و شکلاتی داشته باشند تا نور خیلی زیادی نداشته باشد و شما را اذیت نکند.

چه آباژوری برای پذیرایی و نشیمن خانه مناسب است؟

آباژورهای پایه بلند بهترین انتخاب برای قسمت پذیرایی هستند ، رنگ آباژور در این قسمت از فضای خانه بایستی با رنگ پرده ها ، رنگ تابلو و یا کاغذ دیواری هماهنگی داشته باشد و باعث ایجاد تضاد و ناهماهنگی نشود. اصولا همیشه آباژورها را در گوشه ای از خانه یا بین دو مبل قرار می دهند منتها بایستی توجه داشته باشید که جای قرار گرفتن آنها مانع از رفت و آمد نشود. میتوانید از آباژورهای آرک با پایه های بلند و منحنی شکل در فضای پذیرایی خود استفاده کنید تا علاوه بر جنبه ی تزئینی و دکوری به عنوان یک روشنایی ملایم نیز از آن استفاده نمائید.

آباژور مخروطی بخریم یا استوانه ای ؟

چنانچه مبلمان خانه شما سبک مدرن دارند بهتر است آباژورهایی با سبک مدرن تهیه نمائید بهترین گزینه برای خانه هایی که سبک چیدمان مدرن دارند انتخاب آباژورهای استوانه ای می باشد و در صورتی که چیدمان و سبک دکوراسیونتان کلاسیک است بهتر است به سراغ خرید آباژورهای مخروطی و پارچه ای بروید. همچنین می توانید با بهره گیری از یک الی دو آباژور بلند ، به فضای پذیرایی و ناهارخوری خانه خود جلوه بسیار زیبایی بدهید.

کاربرد و استفاده آباژور در دکوراسیون خانه

آباژورها جزء لوازمی هستند که در بیشتر دکوراسیون های خانه کاربرد دارند ، شما می توانید این وسیله را با رنگ مبل ها ، پرده ها و سایر رنگ هایی که در دکوراسیون خانه خود دارید هماهنگ کنید که باعث ایجاد زیبایی دو چندان در دکوراسیون خانه شما می شود. آباژورها گزینه بسیار مناسبی برای ایجاد سایه روشن در محیط خانه هستند. برای این که بتوانید نور را متمرکز کنید نیز می توانید از این وسیله استفاده کنید ، همچنین باعث می شود تا بازتاب نور به سقف و دیوار داشته باشید که خود باعث ایجاد فضایی بسیار زیبا و دلنشین می شود. لازم به ذکر است که بدانید در صورتی که از این وسیله برای روشن کردن محیط استفاده می کنید بهتر است به سراغ مدل هایی بروید که کلاهک رنگ روشن داشته باشند.

4 راهنمای خرید بهترین آباژور رومیزی و ایستاده شیک در سال 1400

نکاتی که هنگام خرید آباژور نباید فراموش کنید

  1. مقدار نوردهی

چنانچه می خواهید این وسیله را برای مطالعه تهیه کنید باید توجه داشته باشید که نور بالایی داشته باشد و باعث ایجاد صدمه به چشم شما نشود ، منتها اگر میخواهید برای فضای پذیرایی آن را تهیه کنید باید توجه کنید که نه نور خیلی کمی داشته باشد و نه زیاد ، یک نور بسیار ملایم.

  1. هماهنگ بودن با دکوراسیون

بهتر است براساس هر سبک دکوراسیونی که دارید آباژور خود را تهیه نمائید ، برای مثال در صورتی که دکوراسیون شما مدرن است نمی توانید به سراغ مدل های کلاسیک بروید. همچنین بهتر است رنگی را انتخاب کنید که با رنگ دکوراسیون شما همخوانی داشته باشد و باعث ایجاد تضاد نشود.

  1. توجه به ارتفاع

چنانچه میخواهید آباژور ایستاده تهیه کنید ، مدلی را انتخاب کنید که نه خیلی بلند باشد و نه خیلی کوتاه. در صورتی که محصول انتخابی شما خیلی بلند و یا خیلی کوتاه باشد ، تعادل فضای شما بهم می خورد.

  1. ابعاد و اندازه کلاهک

به صورت کلی اندازه کلاهک باید از پایه آن بزرگتر باشد منتها این موضوع کاملا سلیقه ای می باشد و اندازه ئ استاندارد مشخص و معینی وجود ندارد.

سایت لوازم خانه با سال ها سابقه در حیطه فروش انواع لوازم خانگی به شما عزیزان کمک می کند تا خرید بهتر و راحت تری داشته باشید ، شما می توانید با مراجعه به این سایت هر نوع لوازم خانه که برای منزل خود احتیاج دارید را در کمترین مدت زمان ممکن تهیه کنید و احساس رضایت و خشنودی داشته باشید.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

RSS عکس های جدیدRSS ویدائوRSS مسترسئوکارلینک های مرتبطپیوندهاRSS آکادمی ایران اسکین کرRSS ایران کریر فیلیمو