تاریخ انتشار : شنبه 16 آوریل 2022 - 17:40
879 بازدید
کد خبر : 6610

در زمان خرید سیسمونی این وسایل را فراموش نکنید

در زمان خرید سیسمونی این وسایل را فراموش نکنید

بدون شک یکی از خاطره انگیزترین کارهایی که هر پدر و مادری در طول زندگی خود انجام می دهند خرید سیسمونی است. متاسفانه در دنیای امروز خرید سیسونی نوزاد به یک مقوله لوکس و تجملی تبدیل شده است و بسیاری از والدین در زمان خرید اقلام مورد نظر نسبت به کارایی وسایل خریداری شده توجه

بدون شک یکی از خاطره انگیزترین کارهایی که هر پدر و مادری در طول زندگی خود انجام می دهند خرید سیسمونی است. متاسفانه در دنیای امروز خرید سیسونی نوزاد به یک مقوله لوکس و تجملی تبدیل شده است و بسیاری از والدین در زمان خرید اقلام مورد نظر نسبت به کارایی وسایل خریداری شده توجه چندانی ندارند یا از خرید وسایل مهم غافل می شوند. ما می خواهیم در این مقاله به معرفی وسایلی بپردازیم که باید حتما در زمان خرید سیسمونی کودک مورد توجه شما قرار بگیرند.

سیسمونی شامل چه وسایلی است؟

سیسمونی نوزاد می تواند از چند وسیله ضروری و کاملا کاربردی تا وسایل ریز و درشتی که امروزه در فروشگاه های تهیه وسایل نوزاد به چشم می خورند متفاوت باشد؛ به عنوان مثال برخی از افراد تکمیل سیسمونی نوزاد را در خرید ساک نوزادی، چند لباس و سرهمی به همراه پوشک و پستانک می دانند، اما برخی دیگر از والدین از همان بدو تولد نوزاد و حتی قبل از تولد مبادرت به خرید همه وسایلی می کنند که یک کودک در چند سال اول زندگی به آن ها نیاز دارد؛ تکمیل اتاق نوزاد و خرید سرویس خواب و فراهم نمودن وسایل مورد نیاز کودک در یک مسافرت طولانی یا تفریحات و پیاده روی های روزانه نیز مشمول خرید سیسمونی است و شما می توانید با توجه به نیاز کودک خود مجموعه کاملی از این وسایل را خریداری کنید.

اصلی ترین اقلام سیسمونی کدامند؟

همانطور که از مفهوم مطالب اخیر پیداست اصلی ترین اقلام سیسمونی می تواند از یک کودک به کودک دیگر و حتی از یک فرهنگ به سایر فرهنگ ها متفاوت باشد؛ به عنوان مثال در جوامع سنتی استفاده از قنداق فرنگی رواج چندانی ندارد یا اینکه نیازی به خرید توالت فرنگی کودکانه آن هم از نوع سیار با طراحی مورد پسند کودکان احساس نمی گردد، این درحالی است که در جوامع پیشرفته خرید این وسایل را کاملا ضروری می دانند.

هر چند نمی توان انکار کرد که امروزه در جوامع سنتی نیز خرید این وسایل افزایش قابل توجهی داشته است. اگر بخواهیم یک جمع بندی داشته باشیم می توان وسایل ذیل را اقلام بسیار مهم و درواقع اصلی ترین اقلام سیسمونی دانست که باید حتما توسط والدین آن هم پیش از تولد نوزاد تهیه شوند:

 • ساک نوزادی
 • لباس نوزادی
 • سرهمی نوزاد
 • شیشه شیر
 • شیر دوش
 • کیسه آب گرم
 • پوشک و دستمال مرطوب
 • صندلی ماشین کودک

ساک نوزادی

بدون شک اولین و مهمترین وسیله ای که باید خریداری کنید یک ساک نوزادی است. خرید ساک نوزاد پیش از زایمان صورت می گیرد چرا که باید اقلام مورد نیاز کودک را درون ساک گذاشته و در زمان مراجعه به بیمارستان آن را همراه خودتان ببرید. وسایل ضروری از جمله چند دست لباس، سرهمی، شیشه شیر، شیر دوش و پوشک و دستمال مرطوب کودک هم باید در همین ساک باشد. البته در ادامه به معرفی هر کدام از این موارد خواهیم پرداخت.

خرید ساک کودک برای مراجعه به بیمارستان بهتر است اما می توانید با خرید کوله نوزادی هم یک وسیله کاملا کاربردی برای پیاده روی با نوزاد خود در ماه های اولیه تولد داشته باشید. انتخاب های متنوعی برای خرید کیف نوزاد اعم از ساک یا کوله نوزادی وجود دارد. سعی کنید اقلامی را خریداری کنید که نه چندان کوچک و غیرکاربردی و نه چندان بزرگ و دست و پاگیر باشند. قطعا شما با توجه به وسایل مختلفی که برای نوزاد تهیه کرده اید می توانید سایز مناسب ساک کودک را هم تشخیص دهید.

image_1650074648 در زمان خرید سیسمونی این وسایل را فراموش نکنید

لباس نوزادی

نوزاد شما در بدو تولد نیاز به لباس دارد. اصولا در همان ساعات اولیه تولد از لباس های سرهمی استفاده نمی شود. اگر هوا خیلی گرم باشد از پیراهن آستین کوتاه و ملحفه های نازک استفاده می کنند و اگر هم جریان هوای سردی داخل اتاق احساس گردد باید از لباس هایی با آستین بلند استفاده نمایید. در هر صورت باید استفاده از کلاه نوزادی و همچنین پاپوش و دستکش نوزاد را فراموش نکنید.

رنگ سفید از پرطرفدارترین رنگ های موجود برای خرید لباس نوزادی در ماه های اولیه است چرا که احتمال رنگ دهی ندارد و حساسیت کمتری هم در نوزاد ایجاد می کند. البته این موضوع که برای هر دو جنسیت دختر و پسر هم بکار می رود در انتخاب آن بی تاثیر نمی باشد. برای اینکه ساک نوزاد از حیث لباس های مورد نیاز تکمیل باشد اقلام ذیل را خریداری کنید:

 • ست نوزادی و کودک
 • پاپوش و جوراب نوزادی
 • کلاه و دستکش نوزادی

سرهمی نوزاد

اگر بخواهیم یکی از مهمترین اقدامات شما در زمان تکمیل سیسمونی را نام ببریم همین خرید سرهمی است. خرید سرهمی نوزاد به قدری با اهمیت است که در همه جوامع و فرهنگ ها مورد توجه قرار می گیرد. تفاوتی ندارد که فرزند شما در فصل سرما یا گرما متولد شده است یا اینکه اصلا در یک منطقه بسیار سرد یا منطقه بسیار گرم زندگی می کنید در هر صورت نوزاد شما نیاز به یک یا چند دست سرهمی مناسب با آب و هوا دارد تا از بدن او در برابر نفوذ سرما، تابش نور آفتاب، جریان هوای بسیار گرم یا بسیار سرد و از آسیب حشرات و مواردی از این قبیل در امان بماند. بهتر است به جای خرید سرهمی نوزادی با یک سایز یکسان، چند سرهمی با سایزهای متفاوت را خریداری کنید.

با توجه به اینکه سرهمی می تواند باعث آزردگی کشاله ران در نوزادان شود، حتما از مناسب بودن سایز آن با سایز بدن نوزاد خود مطمئن شوید. متاسفانه این لباس به علت بی تجربگی برخی از مادران منجر به وقوع سوزش، خارش و تاول های دردناک در کشاله ران نوزاد می شود اما شما می توانید با خرید سرهمی مناسب از وقوع چنین مسئله ای جلوگیری کنید.

شیشه شیر

امروزه بسیاری از وب سایت ها و مقالات علمی سعی می کنند مادران را از دادن شیر خشک به نوزاد منع کنند اما خرید شیشه شیر صرفا برای این امر نمی باشد. در برخی از موارد پیش آمده است که مادر قادر به شیردهی نمی باشد.

بنابراین شیر مادر را درون شیشه شیر ریخته و از این طریق به تعذیه نوزاد کمک می کنند. در برخی دیگر از شرایط بخصوص برای مادران شاغل نیاز است تا کودک آن ها به استفاده از شیشه شیر عادت بگیرد. بسیاری از مادران شیر خود را ذخیره کرده و از طریق یک شیشه شیر مناسب و نگهداری از شیر ذخیره شده در دمای پایین سعی می کنند حتی برای ساعاتی که در خارج از خانه به سر می برند تغذیه نوزاد با شیر مادر را متوقف نکنند.

البته نمی توان انکار نمود که برخی از مادران نیز قصد شیر دادن به کودک را ندارند بنابراین باید شیشه شیر مناسب تهیه کرده و آن را در بیمارستان به همراه داشته باشند. با توجه به اینکه نوزادان در دنیای امروز صرفا به مکیدن سینه مادر خود عادت می گیرند بهتر است نوزاد خود را به صورت محدود به استفاده از شیشه شیر عادت دهید.

در برخی از موارد مشاهده شده است که نوزاد صرفا به مکیدن سینه مادر خود عادت داشته است اما تحت یک سری از مسائل دیگر اجازه این کار داده نمی شود؛ به عنوان مثال در صورت مصرف برخی از داروها و امثال آن در مادر دیگر نمی توان نوزاد را با شیر مادر تغذیه نمود! در چنین مواقعی عادت داشتن نوزاد به استفاده از شیشه شیر می تواند بسیار کمک کننده باشد.

image_1650074995 در زمان خرید سیسمونی این وسایل را فراموش نکنید

شیر دوش

سعی کنید در زمان خرید سیسمونی نسبت به خرید شیردوش هم اقدام کنید. این وسیله به ظاهر ساده در اوایل وضع حمل بسیار کاربردی است. در آن روزهای اول تولد نوزاد برخی از مادران با مشکلاتی برای شیردهی مواجه می شوند بخصوص اگر فرزند اول خود را به دنیا آورده باشند. شیردوش کمک زیادی به خارج نمودن شیر از سینه مادر می کند و تغذیه کودک با شیر مادر را امکان پذیر می سازد. بسیاری از مادران در روزهای اول وضع حمل به علت وضوع مشکلاتی در خصوص عدم توانایی برای شیردهی به کودک به استفاده از شیر خشک روی می آورند که یک انتخاب کاملا اشتباه است چرا که اغلب این مشکلات با خرید شیر دوش و استفاده از آن مرتفع می گردد.

کیسه آب گرم

این وسیله نیز یکی از کاربردی ترین وسایل ممکن در سیسمونی نوزاد است اما متاسفانه اغلب مادران در زمان خرید سیسمونی به جای خرید کیسه آب گرم به خرید وسایل تجملی روی می آورند که شاید اصلا موردنیاز کودک نباشند. اغلب نوزادان با ناآرامی هایی مواجه هستند که در بیشتر موارد ناشی از نفخ و دل درد است. ورود هوای جهان اطراف به ریه های کودک و نوع غذاهایی که مادر از آن ها تغذیه کرده است و مسائلی از این دست باعث ورود هوا به شکم کودک و دل درد می شود. دراین شرایط نیاز به کیسه آب گرم دارید. این کیسه ها در افزایش آرامش کودک موثر هستند البته باید نحوه استفاده اصولی از آن ها را بیاموزید تا باعث آزردگی کودک نشود.

پوشک و دستمال مرطوب

حفظ نظافت و پاکیزگی کودک در همان روزهای اول تولد از اهمیت زیادی برخوردار است. تمیز کردن کودک با استفاده از دستمال مرطوب بسیار راحت تر صورت می گیرد. خرید پوشک یکی از ضروری ترین کارهایی است که مادران امروزی انجام می دهند. خرید دستمال مرطوب کودک نیز به همان میزان برای آن ها حائز اهمیت است. خرید چنین وسایلی باعث می شود تا یک زن بتواند از مادر بودن لذت ببرد و انرژی خود را صرف رشد و بزرگ کردن کودک نماید. بنابراین بهتر است در ماه های بارداری چندین سایز متفاوت از انواع پوشک و دستمال مرطوب را خریداری نمایید تا بتوانید در ماه های اولیه تولد نوزاد آن ها را مورد استفاده قرار دهید.

صندلی ماشین کودک

بهترین کاری که می توانید برای امنیت کودک خود در ماشین شخصیتان انجام دهید این است که یک صندلی ماشین کودک هم برای او خریداری نمایید. اگر در همان روزهای اولیه تولد نوزاد خود را داخل صندلی نگذارید و او را مدام بغل کنید بعید است که بتوانید این عادت مخرب را از او دور کنید. بنابراین بهترین کار ممکن این است که پیش از تولد نوزاد یک صندلی استاندارد را خریداری کرده و آن را داخل ماشین نصب کنید. کودکان آرامش بسیار زیادی داخل این صندلی ها دارند و قطعا آسایش بیشتری هم برای شما فراهم می گردد.

image_1650074716 در زمان خرید سیسمونی این وسایل را فراموش نکنید

خرید سیسمونی

برای اینکه بتوانید بهترین اقلام موردنیاز یک نوزاد را خریداری کنید باید با بهترین مراکز عرضه کننده لوازم سیسمونی آشنا شوید. وب سایت دنیای مد یکی از بهترین مراکز فروش سیسمونی با کیفیت بسیار بالا و قیمت مناسب است. شما در وب سایت دنیای مد به نشانی https://dmodshop.com/ می توانید انواع مختلفی از وسایل مورد نیاز کودک را مشاهده کرده و با توجه به سلیقه خود مبادرت به خرید موارد موردنیاز نمایید. تنوع بسیار بالای محصولات موجود در وب سایت دنیای مد، کیفیت بسیار بالا و عرضه برندهای خارجی و داخلی، قیمت متناسب با کیفیت کالا و همچنین رضایت اغلب کاربران از اجناس خریداری شده از مهمترین ویژگی های وب سایت دنیای مد می باشد.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

RSS عکس های جدیدRSS ویدائوRSS مسترسئوکارلینک های مرتبطپیوندهاRSS آکادمی ایران اسکین کرRSS ایران کریر فیلیمو