تاریخ انتشار : یکشنبه 9 آوریل 2023 - 14:34
395 بازدید
کد خبر : 9718

قبل از خرید جدید ترین تشک های طبی بزرگسال این نکات را بدانید

قبل از خرید جدید ترین تشک های طبی بزرگسال این نکات را بدانید

خرید تشکی که برای بدن و نیازهای خواب شما مناسب باشد، یکی از بزرگترین سرمایه گذاری هایی است که می توانید برای سلامت جسمی و روانی خود انجام دهید. سر و صدای زیادی هم در فروشگاه ها و هم در فضای آنلاین در مورد اینکه «بهترین» تخت خواب از ما است، وجود دارد. حقیقت این

خرید تشکی که برای بدن و نیازهای خواب شما مناسب باشد، یکی از بزرگترین سرمایه گذاری هایی است که می توانید برای سلامت جسمی و روانی خود انجام دهید. سر و صدای زیادی هم در فروشگاه ها و هم در فضای آنلاین در مورد اینکه «بهترین» تخت خواب از ما است، وجود دارد.

حقیقت این است که هیچ “بهترینی” وجود ندارد که برای همه واقعا بهترین باشد. اینکه کدام تشک برای شما مناسب است با کسی که در کنار شما ایستاده است متفاوت است. این راهنمای خرید تشک باید درک شما را از کارهایی که یک تخت انجام می دهد و اینکه چگونه بدن شما ممکن است بر انتخاب شما تأثیر بگذارد، بهبود بخشد، بنابراین امیدواریم بتوانیم شما را در مسیر یافتن خواب مطلوب خود قرار دهیم.

images_1680947251_6431383306446 قبل از خرید جدید ترین تشک های طبی بزرگسال این نکات را بدانید

در ابتدا بررسی کنید: آیا زمان تعویض تشک فرا رسیده است؟

این احتمال وجود دارد که اگر فکر می کنید باید تشک خود را تعویض کنید، احتمالاً حق با شماست. بخش قابل توجهی از مردم بر روی تشک هایی می خوابند که یا از رده خارج شده اند یا با بدنشان مناسب نیستند. اگر هنوز مطمئن نیستید، در اینجا لیستی از سوالاتی است که ممکن است بخواهید در نظر بگیرید.

1. تشک شما بیش از 8 سال سن دارد؟

همانطور که قبلا ذکر شد، این میانگین است و همه عوامل را در نظر نمی گیرد. تشک بزرگتر از 8 سال به این معنی است که احتمال زیادی وجود دارد که با سایر عوامل ذکر شده در زیر نیز سر و کار داشته باشید.

2. مدام خسته از خواب بیدار می شوید؟

این طبیعی است که گاه و بی گاه بد بخوابید. اگر متوجه شدید که به طور مداوم با احساس بی قراری از خواب بیدار می شوید، ممکن است نشانه قوی ای باشد که به تشک جدید نیاز دارید.

3. تشک شما شل شده یا فرورفتگی دارد؟

هنگامی که تشک شروع به افتادن می کند، تأثیرات آن روی بدن می تواند شروع به شکل گیری کند. با گذشت زمان، این ممکن است باعث مشکلات حرکتی شود، زیرا افراد باید برای بیرون آوردن خود از تشک فرورفته زحمت بکشند، یا ممکن است مشکلاتی را در توزیع وزن، حمایت و کاهش فشار تجربه کنند. اینها همگی می تواند به کمر درد و گردن درد منجر شود.

4. تشک باعث درد شما می شود؟

هدف یک تشک خوب این است که شما را تمام شب با آرامش و راحتی بخواباند و صبح سرحال باشید. البته ممکن است همیشه یک مشکل سلامتی یا جسمی وجود داشته باشد که باعث شود برخی از افراد با درد از خواب بیدار شوند، اما اگر دلیل دیگری نمیبینید و همچنان احساس ناراحتی می کنید، ممکن است تشک شما کار خود را درست انجام ندهد.

البته ممکن است شما در حال یافتن اولین تشک برای اتاق خواب خود هستید، پس سوالات فوق را فراموش کرده و مستقیما به نکات زیر دقت کنید.

چک لیست اولیه قبل از خرید تشک

اینکه برای خرید تشک ابتدا یک چک لیست داشته باشید، فکر بی نظیری است که اولین بار توسط مجله فروشگاه ژرمن کالا در این مقاله عنوان شده تا به راحتی نکات ریز هنگام خرید تشک را فراموش نکنید. سپس می توانید به موارد تخصصی تری مانند وزن، حالت خواب و ساختار تشک های مختلف دقت نمائید.

در همان ابتدا به چند نکته زیر در راهنمای خرید تشک تخت خواب دقت کنید تا مجبور به بازگردانی تشک و تعویض مجدد آن نشوید:

 • اندازه تخت خواب را برای خرید تشک مناسب آن داشته باشید؛
 • اگر ارتفاع تخت خواب زیاد است، تشک های نازک و اگر ارتفاع تخت کم است،  تشک ضخیم را در نظر داشته باشید به صورتی که به راحتی بتوانید از تخت پایین و یا روی آن سوار شوید (برای افراد مسن و کودکان اهمیت بیشتری دارد)؛
 • در صورتی که می خواهید کنار شریک زندگی خود استراحت کنید و انتقال حرکت را به حداقل برسانید، دو عدد تشک یک نفره کنار هم نصب کنید و یا از تشک مموری فوم و لاتکس استفاده کنید؛
 • در صورتی که تشک را برای موارد پزشکی مانند تسکین کمر درد می خواهید، گزینه های غیر از لاتکس، مموری فوم و هیبریدی را فراموش کنید؛
 • در صورتی که تشک طبی را برای ترمیم زخم بستر می خواهید، گزینه های غیر از لاتکس، هیبریدی و تشک بادی مواج را فراموش کنید؛
 • در صورتی که یک تشک طبی بسیار ارزان قیمت را به شما معرفی کردند، از تقبل آن خودداری کنید؛
 • و در صورتی که تشک های بسیار سفت و سنگین را به عنوان تشک طبی به شما معرفی کردند، بدون بررسی موارد دیگر از خرید آن خودداری کنید.

وزن خود را در نظر داشته باشید

بله یک گزینه مهم در انتخاب تشک مناسب، توجه به وزن خود است. وزن شما فشار بر تشک را ناشی می شود و فشار متفاوت، پشتیبانی متفاوتی را نیاز دارد. به گفته کارشناسان کالای خواب در ژرمن کالا:

“اگر BMI 25 یا بالاتر دارید، مهم است که ضخامت و استحکام بیشتری برای تشک خود در نظر بگیرید. تشک ها در طیف وسیعی از ضخامت از 15 سانتی‌متر تا 30 سانتی‌متر یا بیشتر موجود هستند. هرچه سنگین‌تر باشید، احتمال فرورفتن تشک شما در هنگام قرار گرفتن روی آن بیشتر است، بنابراین اگر می‌خواهید راحتی طولانی‌مدت و بادوام داشته باشید، به تشکی نیاز دارید که در سمت ضخیم‌تر باشد.

اگر لاغر هستید، احتمالاً به تشک نرم تری نیاز دارید. تشک سفت‌تر ممکن است برای افراد سنگین‌تر نرم‌تر به نظر برسد، اما اگر سبک هستید، ممکن است به کمی راحتی بیشتری نیاز داشته باشید. افراد سبک تر نیازی به نگرانی زیادی در مورد ضخامت تشک خود ندارند، بنابراین شما می توانید تشک خود را بر اساس سطح نرمی مناسب حتی با ضخامت کمتر از 20 سانتی‌متر انتخاب کنید.”

images_1680947381_643138b59bfe8 قبل از خرید جدید ترین تشک های طبی بزرگسال این نکات را بدانید

با دقت فکر کنید که اغلب به کدام طرف می خوابید!

بله درسته حالت خوابیدن شما نیز بر تصمیم گیری شما برای خرید تشک نقش بسزایی دارد، چرا؟ دو فرد با وزن یکسانی را در نظر بگیرید که روی یک مدل تشک می خوابند؛ یکی از آنها به پهلو و دیگری به پشت. اگر دقت کنید کسی که به پهلو می خوابد باعث فرورفتگی بیشتر در تشک می شود، یعنی فشار بیشتری به تشک و بالطبع به بدن او وارد می شود. در نتیجه یک مدل تشک برای هر دو نفر مناسب نیست. کارشناسان ژرمن کالا در این زمینه گفته اند:

“اگر به پشت می خوابید، تشک های کمی سفت تر را توصیه می کنیم. این به این دلیل است که شما به تراز ستون فقرات عالی و پشتیبانی اضافی برای سنگین ترین مناطق خود نیاز دارید. البته، این یک انتخاب شخصی است و ممکن است همچنان احساس نرم‌تری را ترجیح دهید. وزن بدن شما نیز یکی دیگر از ملاحظات مهم است؛ اگر از دسته افراد سنگین وزن هستید، باید از تشک های سفت تری استفاده کنید.”

در حالی که: “در نتیجه اگر به پهلو می‌خوابید، تشک‌های نرم‌تری را توصیه می‌کنیم. این بهترین انتخاب برای خوابیدن به پهلو است، زیرا به باسن و شانه‌های شما اجازه می‌دهد تا کمی در تشک فرو بروند و در عین حال از تراز خوب ستون فقرات و حمایت سر و گردن اطمینان حاصل شود.”

دو فاکتور وزن و حالت خوابیدن از مهم ترین نکات در این راهنما برای خرید تشک تخت خواب هستند. بله درسته عوامل دیگری نیز هستند مانند موارد زیر:

 • توجه به قیمت تشک و عدد مانده حساب بانکی خود
 • توجه به برند های سازنده این محصولات کالای خواب
 • و …

اما واقعا اهمیت دو فاکتور اول بسیار مهم تر است. یک نکته پایانی برای جمع بندی اضافه کنم و این هم وضعیت سلامت شما است! اگر کمر درد شدید یا دیسک کمر دارید قطعا به یک مشاوره پزشکی هم نیاز دارید و یا اگر این کار را نمی کنید، از محصولات با کیفیت تر و موارد طبی تشک استفاده کنید.

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.