ثبت نام سنهاب

سامانه نظارت و هدایت الکترونیکی بیمه ( سنهاب ) با رویکرد بررسی کردن عملکرد شرکت بیمه و بیمه گذارها در بیمه مرکزی ایران شروع به کار کرد . در این سامانه تمامی ، آمار و اطلاعات شرکت های بیمه ای به صورت آنلاین به بیمه مرکزی انتقال می یابد که سبب تند شدن روند انتقال اطلاعات شرکت های بیمه و بیمه گذاران می گردد.

چگونه در سامانه بیمه مرکزی (سنهاب) ثبت نام کنم؟

در همایش بهره برداری از سامانه سنهاب ، رئیس کل بیمه مرکزی چنین گفت : “یکی از اولویت های بیمه مرکزی حمایت از حقوق بیمه گزاران به منظور جلوگیری از اجحاف در حق آنها است.”

در ادامه وی اضافه کرد : “با راه اندازی این سامانه از این پس تمامی اطلاعات، آمار و ارقام شرکت های بیمه به صورت الکترونیکی به بیمه مرکزی به طور آنلاین منتقل می شود که این کار باعث افزایش سرعت انتقال اطلاعات شرکت های بیمه و بیمه گذاران به بیمه مرکزی می شود. ”

رئیس کل بیمه مرکزی ، کریمی بیان کرد :” از این پس ثبت و درج کروکی های ارایه شده از سوی پلیس در این سامانه به صورت الکترونیکی درج می شود که این کار برای مردم باعث راحت تر شدن و کوتاه تر شدن زمان انجام ثبت خسارت برای مردم می شود.”

همچنین در ادامه کریمی چنین گفت: “اگرچه اساس کار در خصوص بیمه نامه های شخص ثالث همان شرایط درج شده در مورد بیمه نامه های شخص ثالث است اما چون همیشه پای پلیس هم در این میان مطرح است این امکان از طریق سامانه نظارت الکترونیکی فراهم شده که افرادی هم که هیچ تصادفی تاکنون نداشته اند اطلاعات آنها در این سامانه درج شود تا از تخفیفات بیمه ای در نظر گرفته شده بتوانند به خوبی استفاده کنند.”

در سامانه سنهاب به گفته ی کریمی ، رئیس کل بیمه مرکزی این امکان وجود دارد که بیمه گذاران بتوانند بیمه نامه خود را از یک شرکت به شرکت دیگری انتقال بدهند و تخفیفات قابل توجهی برای این کار در نظر گرفته شده است . میزان جریمه و امکان انتقال جریمه و تعیین اصالت بیمه نامه های اشخاص در این سامانه فراهم شده است به صورتی که با ثبت کد ملی و شماره بیمه نامه و یا نام بیمه گذار، افراد امکان اطلاع از خسارت های بیمه ای صادره از شرکت های بیمه را خواهند یافت و نسبت به آن اطمینان خواهند داشت.

در عکس زیر راهنمای ثبت نام در سنهاب قرار گرفته است ؛ با کلیک روی عکس وارد سامانه شوید و اطلاعات خواسته شده را وارد کنید .

 

 

جستجوی کاربران برای این مطلب:

فرناز سهیلی

فرناز سهیلی هستم؛ کارشناس مدیریت آموزش، نویسنده در سایت سیترین و چندین سایت پرمحتوای دیگر! دو سال است که در زمینه ی تولید محتوا فعالیت دارم و پس از مدت کوتاهی آنقدر به نویسندگی علاقمند شدم که فکر میکنم نمی توانم از نوشتن دست بردارم. از دیگر علایق من یادگیری چیزهای تازه است . هر چیزی که بتواند من را به چالش بکشد مسلماَ عاشق آن خواهم شد. یادگیری سئو ، موسیقی و فوتبال از چالش های جدید در زندگی من هستند.

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *