انواع بیماری هایی که از طریق اورال سکس قابل انتقال است.

رابطه بین زن و مرد به هر شکلی که باشد، نیازمند مراقبت هایی است تا خطرات ناشی از آن گریبان گیر هیچ کدام از طرفین رابطه نشود. اورال سکس یا همان رابطه دهانی در بین اکثر زوجین و شریک های جنسی رایج است و این رابطه را بدون عوارض و خطرات ناشی از آن انجام می شود.

در اورال سکس با دهان، زبان و لب تحریک آلت تناسلی زن و مرد انجام می گیرد که هر دو طرف را در معرض عفونت های مقاربتی و بیماری های ناشی از آن قرار می دهد. با ما همراه باشید تا بیماری هایی که از طریق اورال سکس قابل انتقال است را به شما معرفی کنیم.

6e06eefe-62a8-40dc-bad5-bb8ca159750c انواع بیماری هایی که از طریق اورال سکس قابل انتقال است.

بیماری هایی که از طریق سکس دهانی منتقل می شود.

کاملا طبیعی است که دهان خود شامل میکروب هایی است که می تواند از طریق بزاق دهان و یا تماس پوستی به دیگران منتقل شود. همچنین آلت تناسلی، واژن و مقعد نیز در معرض عفونت ها و آلودگی های مختلفی قرار دارد که از طریق اورال سکس این بیماری ها و عفونت ها منتقل خواهد شد.

عفونت مخمر

یکی از مواردی که زنان را به عفونت مخمر گرفتار می کند، اورال سکس است. طبق تحقیقات و نتایج پژوهش های مختلف اورال سکس یک راه انتقال عفونت مخمر است که سبب می شود، در گلو و دهان فرد برفک ایجاد شود.

سوزاک

یکی دیگر از عفونت هایی که از طریق اورال سکس منتقل می شود، سوزاک است که تقریبا می توان گفت در اکثر افراد بدون علائم ظاهر می شود. البته در برخی از افراد ادرار با خارش و سوزش، خروج مایعات رنگی آلت تناسلی مرد، خونریزی و غیره می تواند از نشانه های آن باشد.

بیماری سوزاک را می توان تحت نظر پزشک درمان کرد و با مصرف دارو می توان آن را پایان داد، اما اگر بیماری زیاد طول بکشد و درمان نشود، سبب بروز بیماری التهاب لگن می شود.

تب خال تناسلی

اگر یکی از طرفین رابطه دهانی یا اورال سکس به این ویروس مبتلا باشد، به راحتی می تواند آن را به شریک جنسی خود انتقال دهد. علاوه بر اورال سکس، از طریق رابطه مقعدی، واژینال و غیره نیز منتقل می شود که این عفونت با زخم هایی که به تاول شباهت دارند، ظاهر می شود.

تبخال تناسلی علاوه بر اورال سکس از طریق تماس پوستی نیز منتقل می شوند پس نمی توان با استفاده از کاندوم انتقال آن را به طور کامل قطع کرد. توصیه ما این است که اگر شریک جنسی شما به این نوع ویروس مبتلاست، تا زمان بهبودی از انجام اورال سکس و یا هر نوع رابطه دیگری خودداری کنید.

e8d6d413-85c1-43e0-84c7-cbc5093f4579 انواع بیماری هایی که از طریق اورال سکس قابل انتقال است.

سیفلییس

در زمان انجام اورال سکس ممکن است که به عفونت سیفلییس مبتلا شوید. سفلیس با هایی بسیار ریز ظاهر می شود که همین مورد سبب می شود که فرد نسبت به بیماری خود آگاهی نداشته باشد و آن را به شریک جنسی خود منتقل کند.

سیفلیس از طریق آزمایش به طور کامل تشخیص داده می شود و می توان آن را درمان کرد، اما اگر برای درمان اقدام نکنید، عوارض ناشی از آن گریبان شما را خواهد گرفت.

HPV

انتقال ویروس HPV از طریق اورال سکس امکان پذیر است. این نوع ویروس دارای انواع مختلفی است که برخی از آن ها از طریق اورال سکس منتقل میشود و می تواند سبب بروز زخم، عفونت و غیره می شود که در برخی از مواقع ممکن است، منجر به بروز سرطان گلو و حلق در طرفین رابطه شود.

برای جلوگیری از انتقال این نوع عفونت می توان از کاندوم و سدهای دندان استفاده کرد که معمولا موثر واقع می شود، اما به دلیل آنکه HPV از طریق تماس پوستی نیز منتقل می شود، نمی توان به طور کامل از آن جلوگیری کرد.

ایدز یا HIV

ویروس ایدز یا اچ آی وی در رابطه دهانی یا اورال سکس به ندرت قابل انتقال است و بیشتر متوجه فردی است که اورال سکس را انجام می دهد. برای اینکه خود را از خطر این ویروس سرکش در امان نگه دارید، در اورال سکس از کاندوم و سد دندانی استفاده کنید.

انزال در دهان، وجود زخم و بریدگی در بدن و غیره می تواند عامل انتقال ایدز در اورال سکس باشد.

کلامیدیا

این ویروس بیشتر زمانی قابل انتقال است که زن اورال سکس را انجام دهد و هر دو طرفین رابطه در معرض آلوده شدن آن قرار دارند. این ویروس معمولا با خارش دستگاه تناسلی همراه می شود که در بیشتر افراد این علائم نیز ظاهر نمی شود.

هر قسمت از بدن مانند دهان، واژن، مقعد و غیره با مایعات عفونی این ویروس تماس پیدا کنند، احتمال انتقال این ویروس وجود دارد. البته پزشکان معتقدند که اورال سکس به ندرت می تواند دلیل انتقال این نوع ویروس باشد، اما باز هم امکان آن وجود دارد.

زونا

زونا یکی از بیماری هایی است که از طریق تماس پوستی تیز منتقل می شود که این امر نشان می دهد، اورال سکس یکی از راه های انتقال آن تلقی می شود. زونا به صورت تبخال ظاهر می شود و همین امر سبب می شود که برخی از افراد آن را یک تبخال ساده تلقی کنند و متوجه نشوند که در حین رابطه می توانند آن را به شریک خود منتقل کنند.

نحوه داشتن یک اورال سکس ایمن

در هر صورت اورال سکس می تواند، برخی از ویروس ها را انتقال دهد، اما با روش های زیر می توان تا حدودی از انتقال ویروس ها جلوگیری کرد:

  • استفاده از کاندوم
  • استفاده از سد دندان
  • عدم ریختن مایع منی در دهان و اطراف چشم

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *