تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 28 سپتامبر 2023 - 9:41
746 بازدید
کد خبر : 3145

بررسی پر فروش ترین هارد دیسک های موجود در بازار

بررسی پر فروش ترین هارد دیسک های موجود در بازار

هارددیسک ، حافظه‌ی دائمی کامپیوتر می باشد که همه اطلاعات ، داخل آن ذخیره می شود و تا هنگامی که خودتان آن ‌ها را حذف نکنید و یا عواملی همچون ضربه یا نوسانات برقی ، سکتورهای آن را خراب نکند ؛ اطلاعات ، داخل آن باقی خواهد ماند. هارددیسک‌ ها یا به ‌اختصار HDD ،

هارددیسک ، حافظه‌ی دائمی کامپیوتر می باشد که همه اطلاعات ، داخل آن ذخیره می شود و تا هنگامی که خودتان آن ‌ها را حذف نکنید و یا عواملی همچون ضربه یا نوسانات برقی ، سکتورهای آن را خراب نکند ؛ اطلاعات ، داخل آن باقی خواهد ماند.
هارددیسک‌ ها یا به ‌اختصار HDD ، مخفف Hard Disk Driveمی باشد. در حالت کلی ، انواع هارد کامپیوتر ، به دو دسته ‌ی ، هارد داخلی و هارد خارجی طبقه بندی می ‌شوند. این طبقه ‌بندی ، با نام ‌های هارد اینترنال و هارد اکسترنال نیز مشهور است.
هارد داخلی کامپیوتر یا هارد اینترنال چیست؟
هارد کامپیوتر ، از نوع داخلی می باشد که با بهره گیری از پیچ ، درون کیس نصب می‌ گردد و بواسطه پروت‌ خود به مادربرد وصل می شود. این قطعه مهم کامپیوتر ، به ضربه ، بسیار حساس می باشد ؛ به علاوه اینکه سیستم‌ عامل ‌ها بر روی آن نصب می ‌شوند و همه اطلاعات ، داخل آن ، نگهداری می ‌شوند.
با یک جستجوی کوتاه ، با انواع برند ، علائم و مدل‌های گوناگون هارد های اینترنال ، مواجه خواهید شد.
تفاوت‌ هارد اینترنال و هارد اکسترنال
•هاردهای اینترنال به نسبت هاردهای اکسترنال ، دارای قیمت ارزان و مقرون ‌به ‌صرفه تری می باشند. این اختلاف ، بر حسب ویژگی هارد های اکسترنال ، متفاوت می باشد.

اصلی ترین و فاحش ‌ترین تفاوت آنان ، قابل ‌حمل بودن هارد‌های اکسترنال می باشد ؛ این درحالی است ‌که هاردهای اینترنال ، به منظور جابجایی مکرر ساخته نشده ‌اند.
سرعت انتقال دادن اطلاعات ، در هارد های اینترنال ، بالاتر می باشد ؛ چراکه از درگاه SATA بهره می برد.

برخلاف هاردهای اینترنال ، بعضی از هاردهای اکسترنال ، ضد ضربه ، ضد آب ، مقاوم در برابر گردوغبار می باشند.
امروز می خواهیم به بررسی پر فروش ترین هارددیسک اینترنال های موجود در بازار پردازیم تا با تحقیق و مقایسه قیمت ها با سایر محصولات مرتبط ، بتوانید بهترین انتخاب و خرید را انجام دهید.

1 هارددیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدل Blue WD10EZEX ظرفیت 1 ترابایت

6045fe1249d5f بررسی پر فروش ترین هارد دیسک های موجود در بازار

هارددیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدل WD10EZEX با ظرفیت 1 ترابایت، در سری آبی تولید شده است. هارددیسک های داخلی سری Blue، جزو سری میان رده و باکیفیت کمپانی وسترن دیجیتال هستند. این سری از هارددیسک های وسترن دیجیتال نسبت به کارآیی و امکاناتی که به شما ارائه می دهند، بسیار خوش قیمت هستند و طیف وسیعی از ظرفیت و کارآیی را در اختیار شما می گذارند. سایز هد هارددیسک های سری آبی 3.5اینچی بوده و سرعت چرخش هد نیز 7200 دور در دقیقه (7200rpm) است. حافظه ی کش این سری 8 تا 64 مگابایت است و اصولاً از طریق دو رابط SATA II با سرعت 3 گیگابیت بر ثانیه و SATA III با سرعت 6 گیگابیت بر ثانیه به کامپیوتر شما متصل می شوند. فناوری های به کاررفته در ساخت این هارددیسک ها بسیار عالی و کارآمد هستند و درکل باعث کمترشدن صدای هارددیسک، تولید حرارت کمتر و مصرف برق کمتر می شوند که ما به بعضی از آن ها اشاره می کنیم. تکنولوژی NoTouch Ramp Load با حصول اطمینان از اینکه نوک هد، هرگز با دیسک برخوردی نداشته باشد، از هارددیسک محافظت کرده و موجب کاهش فرسودگی و استهلاک هد و افزایش ضریب اطمینان درایو می شود. تکنولوژی Advanced Format (قالب بندی پیشرفته) نیز به منظور افزایش ظرفیت ذخیره سازی هارددیسک، تکنولوژی Cool & Quiet به منظور خنک کردن بیشتر هارددیسک و کم شدن سر و صدای آن، تکنولوژی Shock Guard به منظور بالا بردن مقاومت هارددیسک در برابر ضربه یا شوک و تکنولوژی Data lifeguard برای حفاظت از داده ها به کار می رود.
. . .

2 هارد دیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدل WD BLUE WD5000AAKX ظرفیت 500 گیگابایت

6045fe12ba406 بررسی پر فروش ترین هارد دیسک های موجود در بازار

. . .

3 هارددیسک اینترنال وسترن دیجیتال سری سبز مدل WD10EURX ظرفیت 1 ترابایت

6045fe12e119b بررسی پر فروش ترین هارد دیسک های موجود در بازار

هارد دیسک های داخلی Green یا سبز، جزو سری ازان قیمت و کم مصرف کمپانی وسترن دیجیتال هستند. اگر شما به دنبال ذخیره سازی اطلاعات با حجم بالا هستید ولی نمی خواهید هزینه زیادی بکنید، این سری از هارد دیسک های کمپانی وسترن دیجیتال یکی از بهترین انتخاب های شما می باشند. سری گرین از هدهایی با اندازه استاندارد 3.5 اینچ و سرعت چرخش 5400 دور در دقیقه یا rpm بهره می برند. سری گرین با دو رابط SATA II با سرعت 3 گیگابایت بر ثانیه و SATA II با سرعت 6 گیگابایت بر ثانیه تولید می شوند. کمپانی وسترن برای این سری از هارد دیسک ها حافظه های کش 16 ، 32 و 64 مگابایتی استفاده می کرد ولی کش 16 مگابایت دیگر تولید نمی شود. ظرفیت های این سری از 500 گیگابایت شروع و به 4 ترابایت ختم می شوند که این بازه وسیع ظرفیت همراه با ویژگی مصرف پایین برق، موجب می شود تا این هارد دیسک ها بتواند نیاز طیف وسیعی از کاربران را رفع کنند و برای مصارف خانگی و اداری بسیار مناسب باشند. فنّاوری های به کار رفته در ساخت این هارد دیسک ها بسیار عالی و کارآمد هستند و درکل باعث بالا رفتن ضریب اطمینان هارد دیسک، کاهش مصرف انرژی، بهبود ردیابی و جابجایی اطلاعات و کاهش هزینه ها می شوند که ما به بعضی از آن ها اشاره می کنیم. تکنولوژی NoTouch Ramp Load با حصول اطمینان از اینکه نوک هد، هرگز با دیسک برخوردی نداشته باشد، از هارد دیسک محافظت کرده و موجب کاهش فرسودگی و استهلاک هد و افزایش ضریب اطمینان درایو می گردد. تکنولوژی IntelliPower با تنظیم سرعت چرخش به کاهش توان مصرفی و افزایش کارآیی و پایداری هارد دیسک می گردد. تکنولوژی Intelliseek برای ارائه تعادل میان عملکرد و قدرت به کار می رود، تکنولوژی Cool & Quiet به منظور خنک کردن و کم کردن صدای هارد دیسک است و تکنولوژی Advanced Format یا قالب بندی پیشرفته نیز به منظور افزایش ظرفیت ذخیره سازی هارد دیسک به کار می رود.
. . .

4 هارد دیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدل WD BLUE WD3200AAJS ظرفیت 320 گیگابایت

6045fe1313d20 بررسی پر فروش ترین هارد دیسک های موجود در بازار

. . .

5 هارددیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدل Purple WD10PURZ ظرفیت 1 ترابایت

6045fe1341f98 بررسی پر فروش ترین هارد دیسک های موجود در بازار

1020000 خرید
هارددیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدل WD10PURZ با ظرفیت 1 ترابایت تولید شدهاست. این مدل در خانواده ی بنفش (Purple) سازنده جای می گیرد و برای استفاده از سیستم های حفاظتی ساخته شده است. در سیستم های حفاظتی و DVRها به هارددیسکی با توانایی ذخیره ی پیوسته ی داده ها نیاز است و باید بتواند هر روز، حجم زیادی از داده ها را ذخیره کند. در WD10PURZ سازوکاری وجود دارد که امکان نوشته شدن بی وقفه ی اطلاعات را فراهم می کند. این مدل می تواند خروجی 64 دوربین نظارتی را به صورت هم زمان روی خود ضبط کند که استفاده از آن را در سیستم های مداربسته ایدئال می کند. ظرفیت هارددیسک 1 ترابایت و سرعت چرخش پلاترهای آن 5400 دور بر دقیقه است. 64 مگابایت حافظه ی کش برای ذخیره سازی در نظر گرفته شده است تا احتمال ازبین رفتن داده ها هنگام ذخیره شدن به صفر برسد. به دلیل کیفیت ساخت خوب هارددیسک WD10PURZ، سازنده اعلام کرده است که می توان سالانه تا 180 ترابایت داده را بدون هیچ مشکلی روی آن نوشت. WD10PURZ در فرم فاکتور 3.5اینچی ساخته شده است و برای نصب، به چنین فضایی نیاز دارد. اینترفیس ذخیره سازی، رابط آشنای SATA 3.0 است و می تواند در بهترین حالت خود، به سرعت انتقال 6 گیگابیت بر ثانیه برسد.
. . .

6 هارد دیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدل WD-AV-GP WD5000AVDS ظرفیت 500 گیگابایت

6045fe13a3604 بررسی پر فروش ترین هارد دیسک های موجود در بازار

. . .

7 هارد دیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدل WD AV-GP WD3200AVVS ظرفیت 320 گیگابایت

6045fe13c968c بررسی پر فروش ترین هارد دیسک های موجود در بازار

. . .

8 هارددیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدل Purple WD20PURZ ظرفیت 2 ترابایت

6045fe1412597 بررسی پر فروش ترین هارد دیسک های موجود در بازار

1480000 خرید
برای استفاده از سیستم های امنیتی،به هارد های اینترنال با سرعت و ظرفیت زیاد نیاز است تا داده ها را بدن هیچ خللی در خود ذخیره کند.هارددیسک اینترنال WD20PURZ از تولیدات شرکت وسترن دیجیتال (Western Digital) است. این مدل در خانواده ی بنفش (Purple) سازنده جای می گیرد و برای استفاده از سیستم های حفاظتی ساخته شده است. در سیستم های حفاظتی و DVRها به هارددیسکی با توانایی ذخیره ی پیوسته ی داده ها نیاز است و باید بتواند هر روز، حجم زیادی از داده ها را ذخیره کند. در WD20PURZ سازوکاری وجود دارد که امکان نوشته شدن بی وقفه ی اطلاعات را فراهم می کند. این مدل می تواند خروجی 64 دوربین نظارتی را به صورت هم زمان روی خود ضبط کند که استفاده از آن را در سیستم های مداربسته ایدئال می کند. ظرفیت هارددیسک 2 ترابایت و سرعت چرخش پلاترهای آن 5400 دور بر دقیقه است. 64 مگابایت حافظه ی کش برای ذخیره سازی در نظر گرفته شده است تا احتمال ازبین رفتن داده ها هنگام ذخیره شدن به صفر برسد. به دلیل کیفیت ساخت خوب هارددیسک WD20PURZ، سازنده اعلام کرده است که می توان سالانه تا 180 ترابایت داده را بدون هیچ مشکلی روی آن نوشت. WD20PURZ در فرم فاکتور 3.5اینچی ساخته شده است و برای نصب، به چنین فضایی نیاز دارد. اینترفیس ذخیره سازی، رابط آشنای SATA 3.0 است و می تواند در بهترین حالت خود، به سرعت انتقال 6 گیگابیت بر ثانیه برسد.
. . .

9 هارد دیسک اینترنال سیگیت مدل ST3320311CS ظرفیت 320 گیگابایت

6045fe14affed بررسی پر فروش ترین هارد دیسک های موجود در بازار

هارد دیسک اینترنال سیگیت مدل ST3320311CS دارای ظرفیت 320 گیگابایتی است که می‌تواند میزبان خوبی برای اطلاعات شما باشد. این میزان ظرفیت برای کاربران خانگی یا کاربرانی که به استفاده‌های اداری می‌پردازند، مقدار مناسبی است. هارددیسک سیگیت مدل ST3320311CS از طریق رابط SATA3.0 به رایانه‌ی شما متصل می‌شود. حداکثر سرعتی که توسط این رابط می‌توان تجربه کرد، 6 گیگابیت برثانیه است. سایز هد در این محصول برابر با 3.5 اینچ بوده و در گروه هارددیسک‌های اینترنال قرار می‌گیرد.
شرکت سیگیت از تولیدکنندگان قدرتمند تجهیزات ذخیره‌سازی است که همواره محصولاتی با کیفیت ساخت عالی را روانه‌ی بازار می‌کند. هارددیسک‌ها ابزارهای بسیار کاربردی برای ذخیره‌سازی اطلاعات هستند که با توجه به میزان ظرفیت و بافر به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند.
. . .

10 هارددیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدل Blue WD20EZAZ ظرفیت 2 ترابایت

6045fe14df58f بررسی پر فروش ترین هارد دیسک های موجود در بازار

1470000 خرید
یک هارد دیگر از سری هارددیسک‌های داخلی شرکت وسترن دیجیتال (Western Digital)؛ این جمله، جمله‌ی ساده‌ای است که می‌توان در مورد هارددیسک‌های سری آبی (Blue) این شرکت بیان کرد. هارددیسک‌های اینترنال سری آبی وسترن دیجیتال در فرم‌فاکتور 3.5 اینچ تولید شده‌اند؛ به این معنا که سایز دیسک مغناطیسی داخلی آن‌ها 3.5 اینچ است. هر رنگ از تولیدات وسترن دیجیتال برای کاربرد به خصوصی تولید شده‌اند و رنگ آبی، به کامپیوترهای خانگی و استفاده‌های معمولی اختصاص پیدا کرده‌است؛ منظور از کامپیوتر خانگی، کامپیوتری است که وظایفی از قبیل پخش فیلم‌های سینمایی، وب‌گردی و اجرای برنامه‌های کاربردی را بر عهده دارد. اتصال هارددیسک به مادربرد به وسیله‌ی رابط SATA 3.0 انجام می‌شود و حداکثر سرعت انتقال اطلاعات در آن‌ها، 180 مگابایت بر ثانیه است. حداکثر سرعت گردش بیان شده برای خانواده آبی، 5400 دور بر دقیقه است که به تولید صدای چندان بلندی منجر نمی‌شود و کامپیوتر با استفاده از این هارددیسک در کمال آرامش فعالیت خواهد کرد. 256مگابایت حافظه‌ی کش به کار رفته در این محصولات، کمک می‌کند تا داده‌های منتظر در صف، در مکان امن و مطمئنی ذخیره شوند و هیچ بیتی ( bit) در جریان پروسه‌ی انتقال از دست نرود. انتخاب یک هارددیسک با ظرفیت بالا، می‌تواند انتخابی هوشمندانه باشد؛ زیرا با توجه به سیر افزایشی حجم ویدئوها و عکس‌ها، دیر یا زود نیاز به فضای ذخیره‌سازی بیشتر به وجود خواهد آمد.
. . .

11 هارددیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدل Purple WD40PURZ ظرفیت 4 ترابایت

6045fe153c79f بررسی پر فروش ترین هارد دیسک های موجود در بازار

2415000 خرید
برای ذخیره سازی اطلاعات در سیستم های حفاظتی به هارد های اینترنال نیاز است تا از چندین دستگاه به طور همزمان پشتیبانی کند و بدون وقفه اطلاعات را در خود ذخیره کند.هارددیسک اینترنال WD40PURZ از تولیدات شرکت وسترن دیجیتال (Western Digital) است. این مدل در خانواده ی بنفش (Purple) سازنده جای می گیرد و برای استفاده از سیستم های حفاظتی ساخته شده است. در سیستم های حفاظتی و DVRها به هارددیسکی با توانایی ذخیره ی پیوسته ی داده ها نیاز است و باید بتواند هر روز، حجم زیادی از داده ها را ذخیره کند. در WD40PURZ سازوکاری وجود دارد که امکان نوشته شدن بی وقفه ی اطلاعات را فراهم می کند. این مدل می تواند خروجی 64 دوربین نظارتی را به صورت هم زمان روی خود ضبط کند که استفاده از آن را در سیستم های مداربسته ایدئال می کند. ظرفیت هارددیسک 4 ترابایت است و سرعت چرخش پلاترهای آن 5400 دور بر دقیقه است. شصت وچهار مگابایت حافظه ی کش برای ذخیره سازی در نظر گرفته شده تا احتمال ازبین رفتن داده ها هنگام ذخیره شدن به صفر برسد. به دلیل کیفیت ساخت بالای هارددیسک WD40PURZ، سازنده اعلام کرده است که می توان سالانه تا 180 ترابایت داده را بدون هیچ مشکلی روی آن نوشت. WD40PURZ در فرم فاکتور 3.5اینچی ساخته شده است و برای نصب، به چنین فضایی نیاز دارد. اینترفیس ذخیره سازی، رابط آشنای SATA 3.0 است و می تواند در بهترین حالت خود، به سرعت انتقال 6 گیگابیت بر ثانیه برسد.
. . .

12 هارد اینترنال وسترن دیجیتال مدل WD10SPZX ظرفیت 1 ترابایت

6045fe15b92b3 بررسی پر فروش ترین هارد دیسک های موجود در بازار

1379000 خرید
شرکت وسترن دیجیتال از تولیدکنندگان بزرگ تجهیزات ذخیره سازی اطلاعات از جمله هاردهای اینترنال است. هارد اینترنال WD10SPZX یکی از محصولات شرکت وسترن دیجیتال است که در گروه هاردهای اینترنال سری آبی شرکت وسترن دیجیتال قرار می گیرد. شرکت وسترت دیجیتال هاردهای اینترنال خود را با رنگ های مختلف گروه بندی می کند که هر کدام برای کارایی به خصوصی مناسب هستند. هاردهای سری آبی برای استفاده های معمولی طراحی شده اند به همین دلیل قیمت مناسب تری دارند و مصرف انرژی هم در آن ها کم تر از سری های دیگر است. اتصال هارددیسک به مادربرد در این مدل به وسیله ی رابط SATA 3.0 انجام می شود و حداکثر سرعت انتقال اطلاعات 6 گیگابیت بر ثانیه است. حداکثر سرعت گردش بیان شده برای این محصول 5400 دور بر دقیقه است که به تولید صدای چندان بلندی منجر نمی شود و کامپیوتر با استفاده از این هارددیسک در کمال آرامش فعالیت خواهد کرد. 128 مگابایت حافظه ی کش به کار رفته در این محصولات، کمک می کند تا داده های منتظر در صف، در مکان امن و مطمئنی ذخیره شوند و هیچ بیتی در جریان پروسه ی انتقال از دست نرود. این هارددیسک اینترنال دارای ظرفیت 1 ترابایت بوده و می تواند میزبان خوبی برای اطلاعات کاربر باشد. هارد اینترنال WD10SPZX از فرم فاکتور 2.5 اینچی بهره می برد که برای استفاده در لپ تاپ ها مناسب است.
. . .

13 هارددیسک اینترنال سیگیت مدل BarraCuda ST2000DM008 ظرفیت 2 ترابایت

6045fe15e04ae بررسی پر فروش ترین هارد دیسک های موجود در بازار

1770000 خرید
. . .

14 هارددیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدل AV-GP WD5000AVVS ظرفیت 500 گیگابایت

6045fe1679c53 بررسی پر فروش ترین هارد دیسک های موجود در بازار

. . .

15 هارددیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدل Purple WD20EJRX ظرفیت 2 ترابایت

6045fe169bab2 بررسی پر فروش ترین هارد دیسک های موجود در بازار

1455000 خرید
برای استفاده از سیستم های امنیتی،به هارد های اینترنال با سرعت و ظرفیت زیاد نیاز است تا داده ها را بدن هیچ خللی در خود ذخیره کند.هارددیسک اینترنال WD20EJRX از تولیدات شرکت وسترن دیجیتال (Western Digital) است. این مدل در خانواده ی بنفش (Purple) سازنده جای می گیرد و برای استفاده از سیستم های حفاظتی ساخته شده است. در سیستم های حفاظتی و DVRها به هارددیسکی با توانایی ذخیره ی پیوسته ی داده ها نیاز است و باید بتواند هر روز، حجم زیادی از داده ها را ذخیره کند. در WD20EJRX سازوکاری وجود دارد که امکان نوشته شدن بی وقفه ی اطلاعات را فراهم می کند. این مدل می تواند خروجی 64 دوربین نظارتی را به صورت هم زمان روی خود ضبط کند که استفاده از آن را در سیستم های مداربسته ایدئال می کند. ظرفیت هارددیسک 2 ترابایت و سرعت چرخش پلاترهای آن 5400 دور بر دقیقه است. 64 مگابایت حافظه ی کش برای ذخیره سازی در نظر گرفته شده است تا احتمال ازبین رفتن داده ها هنگام ذخیره شدن به صفر برسد. WD20EJRX در فرم فاکتور 3.5اینچی ساخته شده است و برای نصب، به چنین فضایی نیاز دارد. اینترفیس ذخیره سازی، رابط آشنای SATA 3.0 است و می تواند در بهترین حالت خود، به سرعت انتقال 6 گیگابیت بر ثانیه برسد.
. . .

16 هارددیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدل Blue WD5000AZLX ظرفیت 500 گیگابایت

6045fe16ee2c0 بررسی پر فروش ترین هارد دیسک های موجود در بازار

اگر از استفاده کنندگان هاردهای اکسترنال باشید نام وسترن دیجیتال “Western Digital” یا به اختصار دبلیو دی “WD” به گوشتان خورده است. این شرکت یکی از تولیدکنندگان قدیمی در حوزه ذخیره‌سازهاست. این شرکت در حوزه شبکه هم فعالیت داشته. حافظه‌های ذخیره‌سازی تحت شبکه “NAS” با برند دبلیو دی تنوع بالایی دارد. برای دقت بیشتر در انتخاب، این شرکت محصولات خود را در رنگ‌بندی‌های متنوع تولید کرده تا انتخاب به راحتی امکان‌پذیر شود. هاردهای سری آبی وسترن دیجیتال از خصوصیت فرم فاکتور 3.5 اینچی بهره‌مندند؛ این محصول برای استفاده روزمره خانگی طراحی شده است. رنگ‌های زرد، بنفش و مشکی برای مصارف حرفه‌ای خانگی و شبکه تعبیه دیده شده‌اند. WD5000AZLX یکی از مدل‌های سری آبی رنگ وسترن است. اتصال هارددیسک به مادربرد در این مدل به وسیله‌ی رابط SATA انجام می‌شود و حداکثر سرعت انتقال اطلاعات 1.5 گیگابیت بر ثانیه است. حداکثر سرعت گردش بیان شده برای خانواده آبی، 7200 و 5200 دور بر دقیقه است که به تولید صدای چندان بلندی منجر نمی‌شود و کامپیوتر با استفاده از این هارددیسک در کمال آرامش فعالیت خواهد کرد. 32 مگابایت حافظه‌ی کش به کار رفته در این محصولات، کمک می‌کند تا داده‌های منتظر در صف، در مکان امن و مطمئنی ذخیره شوند و هیچ بیتی در جریان پروسه‌ی انتقال از دست نرود.
. . .

17 هارددیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدل Blue WD40EZRZ ظرفیت 4 ترابایت

6045fe1747b7c بررسی پر فروش ترین هارد دیسک های موجود در بازار

2630000 خرید
هارددیسک های اینترنال برای ذخیره سازی اطلاعات در رایانه ها مورد استفاده قرار می گیرند. شرکت وسترن دیجیتال یکی از تولیدکنندگان تجهیزات ذخیره سازی از جمله هارددیسک ها است. به تازگی شرکت وسترن دیجیتال محصولی را تحت عنوان WD40EZRZ روانه بازار کرده است که یک هارددیسک اینترال با سایز هد 3.5 اینچ است. این هارددیسک جزو هارددیسک های سری آبی این شرکت خوش نام است. هر رنگ از تولیدات وسترن دیجیتال برای کاربرد به خصوصی تولید شده اند و رنگ آبی، به کامپیوترهای خانگی و استفاده های معمولی اختصاص پیدا کرده است؛ منظور از کامپیوتر خانگی، کامپیوتری است که وظایفی از قبیل پخش فیلم های سینمایی، وب گردی و اجرای برنامه های کاربردی را بر عهده دارد. سرعت چرخش 5400 دو در دقیقه برای یک هارددیسک اینترنال جهت استفاده های روزمره و خانگی سرعت قابلی است که این محصول شرکت وسترن دیجیتال از آن بهره می برد. 64 مگابایت حافظه ی کش به کار رفته در این محصولات، کمک می کند تا داده های منتظر در صف، در مکان امن و مطمئنی ذخیره شوند و هیچ بیتی در جریان پروسه ی انتقال از دست نرود. نوع رابط این هارددیسک اینترنال شرکت وسترن دیجیتال SATA3.0 است که می تواند اطلاعات را حداکثر با سرعت 6 گیگابیت برثانیه انتقال دهد. هارددیسک WD40EZRZ دارای ظرفیت 4 ترابایت است و برای کاربرانی که اطلاعات زیادی برای ذخیره سازی در رایانه خود دارند مورد استفاده قرار می گیرد در حالی که این هارددیسک مصرف برق بسیار کمی دارد.
. . .

18 هارددیسک اینترنال وسترن دیجیتال سری سبز مدل WD10EZRX ظرفیت 1 ترابایت

6045fe176c964 بررسی پر فروش ترین هارد دیسک های موجود در بازار

هارد دیسک‌های داخلی Green یا سبز، جزو سری ازان قیمت و کم مصرف کمپانی وسترن دیجیتال هستند. اگر شما به دنبال ذخیره‌سازی اطلاعات با حجم بالا هستید ولی نمی‌خواهید هزینه زیادی بکنید، این سری از هارد دیسک‌های کمپانی وسترن دیجیتال یکی از بهترین انتخاب‌های شما می‌باشند. سری گرین از هدهایی با اندازه استاندارد 3.5 اینچ و سرعت چرخش 5400 دور در دقیقه یا rpm بهره می‌برند. سری گرین با دو رابط SATA II با سرعت 3 گیگابایت بر ثانیه و SATA II با سرعت 6 گیگابایت بر ثانیه تولید می‌شوند. کمپانی وسترن برای این سری از هارد دیسک‌ها حافظه‌های کش 16 ، 32 و 64 مگابایتی استفاده می‌کرد ولی کش 16 مگابایت دیگر تولید نمی‌شود. ظرفیت‌های این سری از 500 گیگابایت شروع و به 4 ترابایت ختم می‌شوند که این بازه وسیع ظرفیت همراه با ویژگی مصرف پایین برق، موجب می‌شود تا این هارد دیسک‌ها بتواند نیاز طیف وسیعی از کاربران را رفع کنند و برای مصارف خانگی و اداری بسیار مناسب باشند. فنّاوری‌های به کار رفته در ساخت این هارد دیسک‌ها بسیار عالی و کارآمد هستند و درکل باعث بالا رفتن ضریب اطمینان هارد دیسک، کاهش مصرف انرژی، بهبود ردیابی و جابجایی اطلاعات و کاهش هزینه‌ها می‌شوند که ما به بعضی از آن‌ها اشاره می‌کنیم. تکنولوژی NoTouch Ramp Load با حصول اطمینان از اینکه نوک هد، هرگز با دیسک برخوردی نداشته باشد، از هارد دیسک محافظت کرده و موجب کاهش فرسودگی و استهلاک هد و افزایش ضریب اطمینان درایو می‌گردد. تکنولوژی IntelliPower با تنظیم سرعت چرخش به کاهش توان مصرفی و افزایش کارآیی و پایداری هارد دیسک می‌گردد. تکنولوژی Intelliseek برای ارائه تعادل میان عملکرد و قدرت به کار می‌رود، تکنولوژی Cool & Quiet به‌منظور خنک کردن و کم کردن صدای هارد دیسک است و تکنولوژی Advanced Format یا قالب‌بندی پیشرفته نیز به‌منظور افزایش ظرفیت ذخیره‌سازی هارد دیسک به کار می‌رود.
. . .

19 هارددیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدل AV-GP WD5000AVCS ظرفیت 500 گیگابایت

6045fe17a4de0 بررسی پر فروش ترین هارد دیسک های موجود در بازار

. . .

20 هارددیسک اینترنال سیگیت مدل BarraCuda ST1000DM010 ظرفیت 1 ترابایت

6045fe18a5b57 بررسی پر فروش ترین هارد دیسک های موجود در بازار

1055000 خرید
شرکت سیگیت محصولی را با نام ST1000DM010 روانه بازار کرده که درواقع یک هارددیسک اینترنال است. این هارددیسک با رابط SATA3.0 به رایانه شما متصل می شود و می تواند تا سرعت 6 گیگابیت بر ثانیه به انتقال اطلاعات بپردازد. میزان اطلاعاتی که ST1000DM010 می تواند میزبانی کند، یک ترابایت بوده که مقدار بسیار خوبی برای کاربران خانگی است. هارددیسک اینترنال سیگیت مدل ST1000DM010 در گروه BarraCuda دسته بندی می شود. هارددیسک هایی که در این گروه قرار می گیرند برای محاسبات و کارهای روزمره با کامپیوتر طراحی شده اند. سایز هد در این محصول 3.5 اینج است که می توان از آن برای کامپیوترهای دسکتاپی استفاده کرد. میزان بافر(حافظه کش) در هارددیسک ST1000DM010 برابر با 64 مگابایت است که باعث انجام پردازش ها با سرعت بیشتر می شود. یکی از فاکتورهای بسیار مهم در انتخاب یک هارددیسک سرعت چرخش آن است. سرعت چرخش در هارددیسک ST1000DM010 برابر با 7200 دور بر دقیقه است که مقدار بسیار مناسبی برای یک هارددیسک اینترنال به شمار می رود. اگر قصد تهیه ی یک هارددیسک اینترنال برای استفاده های روزمره را دارید، ST1000DM010 می تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد.
. . .

21 هارددیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدل Blue WD40EZAZ ظرفیت 4 ترابایت

6045fe190ea87 بررسی پر فروش ترین هارد دیسک های موجود در بازار

2850000 خرید
به تازگی شرکت «وسترن دیجیتال» محصولی را تحت عنوان« WD40EZAZ» روانه بازار کرده است که یک هارددیسک اینترال با سایز هد 3.5 اینچ و کش ۲۵۶مگا بایت است.یک هارد دیگر از سری هارددیسک‌های داخلی شرکت وسترن دیجیتال (Western Digital)؛ این جمله، جمله‌ی ساده‌ای است که می‌توان در مورد هارددیسک‌های سری آبی (Blue) این شرکت بیان کرد. هارددیسک‌های اینترنال سری آبی وسترن دیجیتال در فرم‌فاکتور 3.5 اینچ تولید شده‌اند؛ به این معنا که سایز دیسک مغناطیسی داخلی آن‌ها 3.5 اینچ است. هر رنگ از تولیدات وسترن دیجیتال برای کاربرد به خصوصی تولید شده‌اند و رنگ آبی، به کامپیوترهای خانگی و استفاده‌های معمولی اختصاص پیدا کرده‌است؛ منظور از کامپیوتر خانگی، کامپیوتری است که وظایفی از قبیل پخش فیلم‌های سینمایی، وب‌گردی و اجرای برنامه‌های کاربردی را بر عهده دارد. اتصال هارددیسک به مادربرد به وسیله‌ی رابط SATA 3.0 انجام می‌شود و حداکثر سرعت انتقال اطلاعات در آن‌ها، 6 مگابایت بر ثانیه است. حداکثر سرعت گردش بیان شده برای خانواده آبی، 5400 دور بر دقیقه است که به تولید صدای چندان بلندی منجر نمی‌شود و کامپیوتر با استفاده از این هارددیسک در کمال آرامش فعالیت خواهد کرد. 256مگابایت حافظه‌ی کش به کار رفته در این محصولات، کمک می‌کند تا داده‌های منتظر در صف، در مکان امن و مطمئنی ذخیره شوند و هیچ بیتی ( bit) در جریان پروسه‌ی انتقال از دست نرود. انتخاب یک هارددیسک با ظرفیت بالا و بافر 256 مگا بایت ، می‌تواند انتخابی هوشمندانه باشد؛ زیرا با توجه به سیر افزایشی حجم ویدئوها و عکس‌ها، دیر یا زود نیاز به فضای ذخیره‌سازی بیشتر با کش بالا به وجود خواهد آمد. بافر بالای این هارد در مقایسه با مدل های دیگر بسیار این هارد را متفاوت کرده است .
. . .
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.