تاریخ انتشار : یکشنبه 7 ژانویه 2024 - 9:41
759 بازدید
کد خبر : 4516

چگونه دوچرخه ثابت متناسب با نیازهای خودمان را انتخاب کنیم؟

چگونه دوچرخه ثابت متناسب با نیازهای خودمان را انتخاب کنیم؟

با شروع همه گیری کرونا شاید کلاس‌های دوچرخه‌سواری خود را از دست داده باشید و همچنین مطمئن نیستید که چه زمانی برای بازگشت به این ورزش لذت بخش مناسب است. یا شاید آنقدر دوچرخه معمولی خود را دوست دارید، می خواهید راهی برای رکاب زدن در داخل خانه زمانی که هوا یخبندان می شود یا

image_1640894579 چگونه دوچرخه ثابت متناسب با نیازهای خودمان را انتخاب کنیم؟

با شروع همه گیری کرونا شاید کلاس‌های دوچرخه‌سواری خود را از دست داده باشید و همچنین مطمئن نیستید که چه زمانی برای بازگشت به این ورزش لذت بخش مناسب است. یا شاید آنقدر دوچرخه معمولی خود را دوست دارید، می خواهید راهی برای رکاب زدن در داخل خانه زمانی که هوا یخبندان می شود یا فقط یک راه جدید برای پمپاژ شدن خون در رگ هایتان می‌خواهید. صرف نظر از انگیزه‌های شما، سرمایه‌گذاری روی دوچرخه ثابت راهی عالی برای داشتن تناسب اندام در خانه است.

دوچرخه های ثابت ده ها سال است که در بازار موجود بوده اند، آنها جایگزینی قابل دسترس برای باشگاه و راهی بی دردسر برای خلاص شدن از شر اضافه وزن است. قطعا این وسایل ورزشی را در تلویزیون، اینترنت و روزنامه‌ها مشاهده کرده‌اید، اما از آنجایی که برندها و انواع مختلفی از دوچرخه‌های ثابت موجود است، یک انتخاب مناسب آن‌طور که انتظار دارید آسان نیست. این واقعیت که تنوع بسیار زیادی از آنها وجود دارد می تواند باعث شود کمی احساس غرق شدن در سیلی از مدل ها و برندها کنید.

بر اساس مقاله راهنمای خرید دوچرخه ثابت از حواس جمع ، انتخاب یک دوچرخه ثابت به اهداف تناسب اندام شما بستگی دارد. پنج معیار برای در نظر گرفتن وجود دارد: فرکانس استفاده، حرکت پدال زدن، مربیگری، راحتی و هندلینگ، محدودیت های وزنی، سر و صدای دستگاه، ایمنی دستگاه. البته میزان بودجه شما هم نیز در این انتخاب بسیار موثر است. در ادامه ما این پنج معیار اصلی را بررسی خواهیم کرد.

 

فرکانس استفاده

انتخاب دوچرخه ورزشی به اهداف تناسب اندام شما بستگی دارد:

برای استفاده منظم: اگر می خواهید لاغر شوید پیشنهاد می کنیم مدلی را با برنامه های متنوع انتخاب کنید تا انگیزه شما را حفظ کند. این مدل‌ها برای آموزش منظم‌تر برای کمک به شما در رسیدن به اهدافتان عالی هستند. آنها دارای یک زین مناسب هستند، استفاده از آنها آسان است و همچنین با ارتفاع های مختلف سازگار می شوند.

برای استفاده گاه به گاه: اگر می خواهید دوباره به ورزش بازگردید یا خوش فرم بمانید، به سراغ دوچرخه ای با تنظیمات دستی و برنامه های ساده با اطلاعات اولیه بروید. استفاده از این مدل ها آسان است و برای استفاده گاه و بیگاه مناسب هستند.

برای استفاده فشرده: اگر می خواهید عملکرد ورزشی خود را بهبود بخشید، به سراغ مدلی با ویژگی های بیشتر بروید. این مدل ها برای استفاده فشرده طراحی شده اند و تعداد بیشتری برنامه، مانیتور ضربان قلب و راه حل های مربیگری را ارائه می دهند. اصولا این چنین مدل هایی گران قیمت تر هم هستند.

 

image_1640894646 چگونه دوچرخه ثابت متناسب با نیازهای خودمان را انتخاب کنیم؟

پدال زدن صاف

رکاب زدن راحت به معنای حرکت صاف و بدون تکان است. وزن چرخ فلایویل عامل اصلی در این عمل است، به همین دلیل پیشنهاد می کنیم مدلی با فلایویل با وزن حداقل 3 کیلوگرم برای بهبود راحتی مفاصل انتخاب کنید. به یاد داشته باشید که هرچه چرخ فلایویل سنگین‌تر باشد، پدال زدن راحت‌تر خواهد بود، به خصوص اگر قصد دارید به طور منظم دوچرخه‌سواری کنید. شما باید چندین مدل را امتحان کنید تا سطح راحتی پدال زدن را پیدا کنید که مناسب شماست.

 

مربیگری

دوچرخه های ورزشی مختلف ویژگی های متفاوتی را ارائه می دهند:

شاخص‌های اصلی در همه دوچرخه‌های ورزشی اطلاعاتی را که برای شروع به آن نیاز دارید ارائه می‌دهند:

  • سرعت
  • مسافت
  • زمان ورزش
  • میانگین کالری سوزانده شده
  • و …

برنامه های مختلف (مانند کاهش وزن، توسعه عملکرد و غیره) و ردیابی ضربان قلب برای تغییر تمرینات، پیگیری پیشرفت و توسعه عملکرد شما عالی هستند. به یاد داشته باشید که برای حداکثر دقت در ضربان قلب، باید مدل هایی با قابلیت تشخیص ضربان قلب را انتخاب کنید. برنامه‌های سازگار برای دوچرخه‌های ورزشی خاص می‌توانند بسته به توانایی بدنی و اهدافتان، تمرینی سفارشی به شما ارائه دهند. پس می‌توانید با استفاه از این مدل ها از داشتن یک مربی واقعی در خانه لذت ببرید!

برای مطالعه بیشتر در مورد برنامه تمرینی با دوچرخه ثابت و فواید استفاده از این دستگاه به این مقاله سایت آسمونی میتوانید مراجعه کنید.

 

راحتی در استفاده

در مدل‌های خاصی از دوچرخه های ثابت، علاوه بر زین، ارتفاع فرمان نیز قابل تنظیم است. این معیار راحتی یک مزیت قابل توجه برای داشتن وضعیت بهتر در حین تمرین است. این امکان سازگاری بهتر با مورفولوژی شما را فراهم می کند.

برخی از دوچرخه های ورزشی علاوه بر زین های قابل تنظیم، دارای دسته قابل تنظیم نیز هستند. این معیار راحتی برای داشتن موقعیت بهتر در طول تمرین بسیار مهم است. این به شما امکان می دهد دوچرخه را با بدن خود تنظیم کنید.

 

image_1640894689 چگونه دوچرخه ثابت متناسب با نیازهای خودمان را انتخاب کنیم؟

محدودیت وزنی دوچرخه ثابت

ثبات و استحکام یکی از مهمترین جنبه های ورزش است، زیرا آخرین چیزی که می خواهید این است که هنگام دوچرخه سواری به خود آسیب بزنید. اگر در زمان تست دیدید که دوچرخه در حال لرزش است، می توانید آن را فراموش کنید. البته ممکن است برخی بخواهند این دستگاه را به صورت آنلاین خریداری کنند. در این صورت، برای تعیین میزان پایداری دوچرخه، وزن آن را در توضیحات محصول همراه با حداکثر وزن قابل تحمل دستگاه بررسی کنید.

هر چه وزن آن بیشتر باشد، پایدارتر خواهد بود. برای دوچرخه های سنگین، باید چرخ های حمل و نقل در آن گنجانده شود، در غیر این صورت برای جابجایی دستگاه خود از یک مکان به مکان دیگر کار سختی خواهید داشت. و در آخر، مطمئن شوید که وزن شما بالاتر از حداکثر وزن قابل تحمل نباشد، در غیر این صورت می توانید ایمنی خود را به خطر بیندازید.

 

سر و صدای بیش از حد

در حالی که این موضوع برای همه افراد مطرح نیست، باید در نظر داشته باشید که بر اساس مقاومت دوچرخه‌ها، برخی از آنها کم‌صداتر از بقیه هستند. بیشتر دوچرخه‌های ورزشی صدای غیرقابل تحملی تولید نمی‌کنند، اما برای مثال، اگر بخواهید در حین ورزش به موسیقی گوش دهید یا تلویزیون تماشا کنید، صدا ممکن است شما را آزار دهد. البته اگر از یک برند معتبر دوچرخه ثابت خود را خریداری کنید هیچ صدای آزاردهنده ای به گوش شما نخواهد رسید.

 

ایمنی در دوچرخه ثابت

اگر در خانواده با بچه های کوچک زندگی می کنید، باید به نحوه ساخت دوچرخه ورزشی توجه کنید. آمارها نشان می دهد که سالانه هزاران کودک به دلیل استفاده از وسایل ورزشی مجروح می شوند. برای جلوگیری از آن، مطمئن شوید که مکانیک دوچرخه (مانند زنجیر و فلایویل) پوشانده شده است، به طوری که کودکان نتوانند انگشتان یا سایر اعضای بدن خود را در آنها گیر کنند.

 

در پایان

تمام تلاش ما از این مقاله بر آن بود تا تمامی جنبه های دوچرخه ثابت را برای یک تجربه خرید خوب به شما آموزش دهیم تا با دید بازتری انتخاب خود را انجام دهید. همچنین از مقالات مختلفی همانند سایت dickssportinggoods هم استفاده کرده‌ایم. بهتر است قبل از خرج کردن پول، نحوه استفاده از آن و اهداف تناسبی خود را در نظر بگیرید.

چه به دنبال یک فعالیت قلبی ساده یا یک تمرین شدید باشید، دوچرخه‌های ورزشی می‌توانند مکملی عالی به روتین شما باشند. از این نکات حرفه ای استفاده کنید و می توانید در کمترین زمان از رژیم آموزشی جدید خود لذت ببرید.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 1
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

farbood یکشنبه , 2 ژانویه 2022 - 0:54

دوچرخه ثابت یک ورزش خونگی عالیه. فقط الان جدیدا قیمت این دستگاه و تردمیل خیلی گرون شده