تاریخ انتشار : شنبه 11 مارس 2023 - 16:01
3005 بازدید
کد خبر : 9042

آموزش سکس و رابطه جنسی؛ همه چیزهایی که باید بدانید

آموزش سکس و رابطه جنسی؛ همه چیزهایی که باید بدانید

آموزش سکس نقش مهمی در زندگی افراد ایفا می‌کند. هنوز هم در جوامع مختلف، مردمی هستند که از بیان واژه سکس و کسب اطلاعات در رابطه با آن خجالت می‌کشند. این موضوع باید کاملا پذیرفته شود که رابطه جنسی جزء جدانشدنی از زندگی بوده و داشتن آگاهی کامل از آن بسیار ضروری است. سلامت جسم

آموزش سکس نقش مهمی در زندگی افراد ایفا می‌کند. هنوز هم در جوامع مختلف، مردمی هستند که از بیان واژه سکس و کسب اطلاعات در رابطه با آن خجالت می‌کشند.

این موضوع باید کاملا پذیرفته شود که رابطه جنسی جزء جدانشدنی از زندگی بوده و داشتن آگاهی کامل از آن بسیار ضروری است.

سلامت جسم و روان افراد در گرو داشتن رابطه جنسی کامل و صحیح است. از این‌رو پژوهش‌گران و محققان زیادی اقدام به ‌بررسی رابطه جنسی و تاثیر آن در تمامی زمینه‌ها کرده‌اند.

در ادامه بیشتر با این رابطه و نکات مرتبط با آن آشنا خواهیم شد.

edd آموزش سکس و رابطه جنسی؛ همه چیزهایی که باید بدانید

رابطه جنسی چیست؟

رسیدن به لذت جنسی از طریق رابطه بین دو نفر را سکس می‌گویند که معمولا علاوه‌بر تماس بدنی، با ایجاد ارتباط کلامی نیز همراه است.

سکس تنها برای ارضا شدن و رسیدن به ارگاسم نیست؛ زیرا این رابطه بر روح و روان افراد نیز تاثیر دارد.

برای ایجاد رابطه علاوه‌بر نقشی که بدن در رسیدن به اوج لذت جنسی بر عهده دارد، لازم است افراد از نظر روحی و ‌روانی نیز کاملا آماده باشند.

سکس باید به‌گونه‌ای باشد که از یک طرف جسم به ارگاسم برسد و از طرف دیگر رضایت و خوشحالی طرفین را به‌همراه داشته باشد.

دخول مهم‌ترین بخش رابطه جنسی

افراد برای رسیدن به اوج لذت جنسی روش‌های مختلفی را امتحان می‌کنند اما رایج‌ترین آنها دخول است. به‌طور کلی ورود آلت تناسلی به داخل واژن را دخول می‌گویند.

البته ورود آن به دهان یا مقعد نیز دخول محسوب می‌شود. برای درک راحت‌تر این موارد و آموزش صحیح دخول لازم است آشنایی کاملی با اندام‌های جنسی پیدا کنید که به شرح زیر است:

بخش‌های مختلف دستگاه تناسلی زنانه

آموزش سکس و رابطه جنسی بدون شناخت کامل از آلت تناسلی ممکن نیست. بخش‌های مختلف این ناحیه عبارت‌اند از:

فرج

این قسمت دربرگیرنده سایر اندام‌های آلت تناسلی بوده و برای داشتن یک رابطه خوب و رسیدن به اوج لذت جنسی باید اطلاعات کاملی از آن داشته باشید.

لابیای ماژور

لبه‌های بیرونی فرج بوده که در طول سکس متورم می‌شوند. با باز شدن فرج، بیشترین چیزی که توجه را به خود جلب می‌کند لابیای ماژور است.

لابیای مینور

بخشی که باعث پوشانده شدن دهانه واژن شده و در بخش داخلی‌تری نسبت به لابیای ماژور وجود دارد را لابیای مینور می‌گویند.

کلیتوریس

یکی از بخش‌های مهم در آلت تناسلی زنان که نقش مهمی در ارگاسم خانم‌ها ایفا می‌کند، کلیتوریس بوده که به‌دلیل وجود پایانه‌های عصبی فراوان در حین رابطه و تحریک شدن، متورم می‌شود. لمس این قسمت برای بانوان بسیار لذت‌بخش خواهد بود.

مجاری ادراری

این بخش تاثیری در رابطه جنسی نداشته و کاربرد آن دفع ادرار از مثانه می‌باشد.

دهانه واژن

این دهانه تاثیر زیادی در تحریک‌ شدن خانم‌ها داشته و ورود آلت تناسلی مردان به واژن را امکان‌پذیر می‌کند. واژن نیز کانالی ماهیچه‌ای بوده که مستقیما به رحم می‌رسد.

غدد بارتولین

وجود این غدد در تولید مایع غلیظی که دهانه واژن را برای دخول روان می‌کند، بسیار مهم است. محل قرارگیری غدد بارتولین فرج می‌باشد.

رکتوم یا پرینه

فاصله بین فرج و مقعد را رکتوم یا پرینه می‌گویند. این بخش در واقع دهانه راست‌روده است.

مقعد

انتهای روده‌ بزرگ به مقعد می‌رسد که وظیفه دفع مدفوع را بر عهده دارد.

دستگاه تناسلی مردان و بخش‌های مختلف آن

اندام‌های جنسی مردان شامل موارد زیر است:

بیضه

در مردان دو بیضه وجود دارد که برای تولید هورمون‌های متفاوت از جمله تستوسترون و اسپرم ضروری هستند. تستوسترون سبب رشد بیضه، آلت تناسلی و همچنین رشد جنسی مردان می‌شود.

اپیدیدیم

این بخش پشت بیضه‌ها قرار گرفته است و وظیفه نگه‌داری از سلول‌های اسپرم تا سن بلوغ را بر عهده دارد.

مجرای وابران

این بخش وظیفه انتقال اسپرم‌های بالغ به مجاری ادرار برای انزال را بر عهده دارد.

پروستات

مایعی که از پروستات خارج می‌شود سرشار از مواد معدنی و پروتئین است و تاثیر زیادی در محافظت و تغذیه اسپرم دارد. مایعی که به همراه اسپرم، از مجاری ادرار خارج شده و در اصطلاح به آن منی می‌گویند از طریق پروستات تولید می‌شود.

مجرای ادرار

خروج ادرار و مایع منی از طریق این مجرا صورت می‌گیرد.

آلت تناسلی

بخش بیرونی دستگاه با نام پنیس یا آلت تناسلی شناخته می‌شود.

کیسه بیضه

علاوه‌بر نگه‌داری بیضه‌ها در تولید، ذخیره و انتقال هورمون و اسپرم‌ نیز نقش مهمی دارد.

رابطه جنسی صحیح چه رابطه‌ای است؟

آموزش سکس در ایجاد رابطه‌ای صحیح نقش بسزایی دارد. شناخت پوزیشن‌های متفاوت، آشنایی با نقاط حساس بدن فرد مقابل، اطمینان از رضایت قلبی و شناخت نقاط حساس شریک جنسی در ایجاد رابطه‌ای موفق نقش مهمی دارد.

در صورتی که شرایط روحی و بدنی هر کدام از طرفین مناسب نبوده یا نسبت به انجام سکس تمایلی نداشته باشند نمی‌توان انتظار رابطه صحیحی داشت؛ زیرا سکس باید باعث شادی، آرامش و رفع نیازهای جنسی شود.

رسیدن به ارگاسم یعنی چه؟

آموزش سکس در رسیدن به ارگاسم نقش موثری دارد. رسیدن به اوج لذت جنسی را ارگاسم می‌گویند. ایجاد این حس در افراد کاملا متفاوت بوده و هر کس لذت جنسی مختلفی را تجربه می‌کند.

استفاده از روش‌های مختلف در آخر منجر به ایجاد احساسی می‌شود که به آن اوج لذت جنسی یا ارگاسم می‌گویند. این اتفاق در مردان با بزرگ شدن آلت آنها مشخص شده و در خانم‌ها نیز تورم و تحریک کلیتوریس را به همراه دارد.

رابطه جنسی علاوه‌بر دخول باید با نوازش، لمس نقاط حساس و بوسیدن همراه باشد تا رسیدن به ارگاسم سریع‌تر و بهتر صورت گیرد.

نقاط حساس در بدن هر فرد متفاوت است و معمولا باید آنها را کشف کرده تا رابطه لذت‌بخش‌تری را تجربه کرد. در خانم‌ها قسمتی به‌نام نقطه جی وجود داشته که پیدا کردن آن می‌تواند باعث ایجاد لذت و حس رضایت زیادی در طول رابطه شود.

با اینکه در اصطلاح به این قسمت نقطه می‌گویند، اما در واقع ناحیه‌ای است که در ابتدای واژن قرار داشته و یافتن آن می‌تواند در داشتن رابطه‌ای بسیار لذت‌بخش کمک کند.

dvdv آموزش سکس و رابطه جنسی؛ همه چیزهایی که باید بدانید

آموزش رابطه جنسی سالم

لازم است افراد برای داشتن رابطه‌ای سالم آموزش سکس را در برنامه خود قرار دهند. منظور از سالم بودن رابطه پیشگیری از مبتلا شدن به بیماری‌های مقاربتی است.

از طرف دیگر آموزش راه‌های جلوگیری از بارداری نیز برای افراد بسیار مهم است؛ زیرا علاوه‌بر دخول، در راه‌های دیگر برای انجام سکس در صورتی که امکان ورود اسپرم به واژن وجود داشته باشد، احتمال بارداری نیز افزایش می‌یابد.

قبل از انجام رابطه جنسی افراد باید برای آموزش سکس اقدام کنند. این موضوع در داشتن حس خوب و رسیدن به اوج لذت جنسی تاثیر زیادی دارد.

برای داشتن رابطه جنسی صحیح باید شناخت کاملی از دستگاه تناسلی خود و طرف مقابل داشته باشید. همچنین برای سکس باید کاملا از رضایت طرف مقابل خود اطمینان پیدا کنید تا علاوه بر جسم، روح و روان نیز تحت تاثیر قرار گیرد؛ زیرا رابطه جنسی تاثیر زیادی در آرامش روان انسان‌ها ایفا می‌کند.

شناخت نقاط حساس بدن خود و شریک جنسی، ایجاد رابطه کلامی، نوازش و… از دیگر مواردی است که حین انجام رابطه باید به آنها توجه شود.

دیگر نکاتی که برای ایجاد رابطه‌ی سالم لازم است رعایت شوند آشنایی با راه‌های پیشگیری از بیماری‌های مقاربتی و بارداری می‌باشد.

 

 

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 1 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.