تاریخ انتشار : سه‌شنبه 12 دسامبر 2023 - 21:42
881 بازدید
کد خبر : 4150

آموزش تعویض هارد لپ تاپ اچ پی

آموزش تعویض هارد لپ تاپ اچ پی

دلایل زیادی می‌تواند وجود داشته باشد که شما نیاز به تعویض هارد دیسک لپ تاپ خود داشته باشید. گاهی اوقات این نیاز به فضای ذخیره‌سازی بیشتر است که خیلی از کاربران نیاز به تعویض هارد دیسک لپ تاپ خواهند داشت. بهتر است بدانید که شما می‌توانید هر نوع دیسک سخت که نوع اتصال لپ تاپ

image_76d060c6720eb2998d1107546d8886ba98272e03 آموزش تعویض هارد لپ تاپ اچ پی

دلایل زیادی می‌تواند وجود داشته باشد که شما نیاز به تعویض هارد دیسک لپ تاپ خود داشته باشید. گاهی اوقات این نیاز به فضای ذخیره‌سازی بیشتر است که خیلی از کاربران نیاز به تعویض هارد دیسک لپ تاپ خواهند داشت. بهتر است بدانید که شما می‌توانید هر نوع دیسک سخت که نوع اتصال لپ تاپ شما مطابقت داشته باشد را می‌توانید در لپ تاپ خود ارتقا دهید. این امکان در لپ تاپ‌های اچ پی نیز فراهم شده است و بدون مشکل می‌توانید چنین کاری را انجام دهید. اغلب این اتصال‌ها از نوع SATA یا eSATA است و می‌توانید با یک سری مراحل ساده این کارها را انجام دهید. البته فراموش نکنید که محدودیت‌هایی در فرمت‌بندی آن‌ها هم برای درایوهای بزرگ‌تر از ۲ ترابایت هم وجود دارد.

برای دسترسی به تمام داده‌های درایوهای بزرگ‌تر از ۲ ترابایت، درایو را با استفاده از GPT فرمت‌بندی کنید یا اینکه از چند پارتیشن کوچک‌تر از ۲ ترابایت استفاده کنید. قبل از شروع به این کار، موارد ایمنی را حتما رعایت کنید تا آسیبی به قطعات لپ تاپ شما وارد نشود. با توجه به قیمت لپ تاپ های اچ پی و حتی برندهای دیگری مانند قیمت لپ تاپ های ایسوس شما همواره باید ایمنی لازم را در حین انجام کار به یاد داشته باشید. قبل از شروع به کار، شما به یک پیچ گوشتی سر فیلیپس نیاز دارید. ابتدا لپ تاپ را خاموش کرده و کابل اترنت یا مودم را همراه با سیم اتصال شارژ به باتری لپ تاپ جداسازی کنید.

شروع کار برای تعویض هارد لپ تاپ

لپ تاپ را به یک سطح صاف برده و آن را ثابت روی آن قرار دهید. کمپانی اچ پی، اکیدا استفاده از بند مچی ضد الکتریسیته ساکن و یک پد فوم رسانا را هنگام کار با لپ تاپ توصیه می‌کند. تا زمانی که برای نصب هارد دیسک آماده نشده‌اید، قطعه‌ای را از بسته‌بندی محافظ آن خارج نکنید. لبه‌های پانل‌های فلزی می‌توانند پوست انسان را برش دهند. بنابراین، مراقب باشید که پوست را در امتداد لبه‌های فلزی داخل کامپیوتر حرکت ندهید. قبل از شروع به کار، حتما لپ تاپ را خاموش کنید و قبل از شروع مراحل، صبر کنید تا قطعات خنک شوند.

محصولات الکترونیکی حاوی اجزایی هستند که ممکن است در اثر تخلیه الکترواستاتیک، آسیب ببینند. براش کاهش احتمال آسیب از این نوع، می‌توانید روی یک کف بدون موکت کار کنید. در ادامه از یک سطح کار جذب کننده الکتریسیته ساکن هم مانند پد فوم رسانا استفاده کنید و یک بند مچی ESD متصل به سطح زمین هم داشته باشید. در ادامه می‌توانید با نحوه جداسازی هارد دیسک قدیمی همراه شوید. در ابتدا باتری را بردارید. سپس باید درب سرویس لپ تاپ اچ پی را خارج کنید. دو پیچ سر فیلیپس را که هارد دیسک را روی کامپیوتر محکم کرده است، باز کنید. پیچ‌ها را برای تعویض هارد دیسک حتما در جای مناسبی قرار دهید تا در آینده از آن استفاده کنید.

image_70ae1711eb3977107cbe627b73fa54d51fcc3fa1 آموزش تعویض هارد لپ تاپ اچ پی

هارد دیسک را به عقب بکشید و از زبانه سیاه روی کابل آداپتور هارد دیسک، برای جدا کردن کابل از کانکتور آن استفاده کنید. از زبانه Mylar که روی هارد دیسک قرار دارد، استفاده کرده و لبه درایو را بلند کنید و درایو را از لپ تاپ اچ پی بیرون بکشید. حال کافی است که چهار پیچ سر فیلیپس که در هر طرف دو عدد قرار دارد و هارد دیسک را روی حامل آن محکم کرده است را باز کنید. پیچ‌ها را برای تعویض هارد نگه‌داری کنید. هارد دیسک را بلند کرده و از روی حامل اصلی آن در لپ تاپ اچ خارج کنید. کابل هارد دیسک را در این مرحله از درایو جدا کنید.

هارد دیسک را در یک کیسه ضد الکتریسیته ساکن قرار دهید. حال نوبت به تعویض هارد دیسک می‌رسد و می‌توانید ادامه مراحل را دنبال کنید. ابتدا کانکتور هارد دیسک را تعویض کنید. هارد دیسک مربوطه را در حامل خود قرار دهید. چهار پیچ را که هارد دیسک را روی حامل آن محکم می‌کند، تعویض کنید. هارد دیسک را محفظه مخصوص هارد قرار دهید. هارد دیسک را به عقب فشار دهید. سپس کابل هارد دیسک را دوباره به کانکتور آن وصل کنید. هارد دیسک را به سمت جلو حرکت دهید تا سوراخ‌های پیچ در یک راستا قرار بگیرند. این مرحله برای تراز کردن سوراخ‌های پیچ انجام می‌شود و حساس خواهد بود.

دو پیچی را که هارد دیسک را روی لپ تاپ محکم می‌کند، عوض کنید. درب سرور را عوض کنید. این درب کشویی بوده و می‌توانید آن را به سمت داخل فشار دهید. حال در این مرحله باید باتری را سر جای خودش قرار دهید. پارتیشن‌های MBR یا NTFS به دو ترابایت محدود شده‌اند و البته این در حالی است که از دیسک‌های پویا و مجموعه‌های حجیم استفاده نکنید. اگر هارد دیسکی با ظرفیت ۲ ترابایت یک بیشتر را روی آن نصب کنید، ما به شما توصیه می‌کنیم که حتما از پارتیشن‌های GPT روی آن استفاده کنید. بدین ترتیب، مراحل تعویض هارد لپ تاپ اچ به پایان می‌رسد.

خرید یک لپ تاپ جدید اچ پی از مقداد آی تی

شما می‌توانید به سادگی قیمت انواع لپ تاپ‌های متنوع بازار را در مقداد آی تی مشاهده کرده و با یک بررسی دقیق، خرید نهایی خود را انجام دهید. می‌توانید قیمت لپ تاپ های اچ پی را نظاره کرده و این اطمینان را هم داشته باشید که قطعات اکثر آن‌ها را می‌توانید تعویض کرده و برای نیازهای خود، هارد دیسک، حافظه رم و قطعات دیگر آن را عوض کنید. این روند کمک می‌کند که بدون نیاز به تعویض لپ تاپ خود، مانند کامپیوتر صرفا قطعات آن را مطابق با نیازهای خود کنید.

تنوع عالی محصولات در مقداد آی تی سبب شده است که مشکلی از بابت خرید لپ تاپ مطابق با نیازهای خود و بودجه نداشته باشید. کافی است که قیمت لپ تاپ های ایسوس را در کنار برندهای دیگر مشاهده کرده و یک انتخاب دقیق و تصمیمی آگاهانه داشته باشید. قیمت لپ تاپ های لنوو می‌تواند برای شما مناسب‌تر باشد و اگر هم به دنبال لپ تاپ‌های قدرتمند یا گیمینگ هستید، احتمالا ایسوس برای شما گزینه‌های بهتری خواهد داشت و می‌توانید قیمت لپ تاپ های ایسوس را بررسی کرده و انتخاب کنید.

image_24ab29307832aaea5ff51f409bae20d5be33ab94 آموزش تعویض هارد لپ تاپ اچ پی

چه نوع لپ تاپی مد نظر دارید؟

خرید لپ تاپ می‌تواند برای اکثر کاربران آشنا به تکنولوژی امری ضروری باشد. چرا که از این محصول در مسائل کاری، دانشگاهی و حتی خانگی نیز استفاده می‌شود و شما به جای هزینه‌های زیاد برای راه‌اندازی سیستم کامپیوتر، می‌توانید به سراغ محصول قابل حملی به نام لپ تاپ رفته و تمامی نیازهای خود را با آن برطرف سازید. امروزه لپ تاپ‌های زیادی با تنوع بالا در هر زمینه ساخته می‌شوند و از روزمره‌ترین و ساده‌ترین کارها گرفته تا فعالیت‌های گیمینگ و گرافیکی را می‌توانید پیدا کنید. بنابراین، جایی برای نگرانی و استرس نیست و مقداد آی تی امکان خرید آگاهانه و دقیقا مطابق با نیاز شما را فراهم کرده است.

گیمینگ، یکی از زمینه‌های بسیار مهم در ساخت لپ تاپ‌ است که برندهای بزرگی مانند ایسوس و ریزر در آن فعالیت می‌کنند. این مدل لپ تاپ‌ها معمولا برای کارهای گرافیکی نیز مناسب هستند و می‌توانید از قدرت بالای پردازنده گرافیکی آن‌ها، برای این مسائل استفاده کنید. این لپ تاپ‌ها دارای صفحه نمایش بسیار قدرتمندی هستند و می‌توانند نمایش محتواهای بازی را با جزئیات دقیق و نرخ‌ تازه‌سازی فوق‌العاده در اختیار شما گذارند. در همین راستا، می‌توانید قیمت لپ تاپ های ایسوس در زمینه گیمینگ را هم مقایسه کرده و یک انتخاب دقیق داشته باشید. این لپ تاپ‌ها دارای هزینه بالاتری نسبت به لپ تاپ‌های دیگر هستند، اما ارزش آن‌ها برای چندین سال آینده هم کافی خواهد بود.

شما می‌توانید قیمت لپ تاپ های لنوو را برای کارهای دانشگاهی نظاره کرده و انتخاب‌های برتر خود را انجام دهید. فراموش نکنید که لپ تاپ‌های دانشگاهی باید دارای قابلیت حمل بالایی باشند تا بتوانید سر کلاس و لابی دانشگاه و موقعیت‌های دیگر به سادگی از آن استفاده کنید. لنوو همراه با برندهای دیگر، لپ تاپ‌های بسیار خوبی را در این زمینه برای شما فراهم کرده است. با مشاهده لیست قیمت لپ تاپ های اچ هم می‌توانید گزینه‌های جالبی را در این برند پیدا کنید.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.