loading...

دستمزد کارگران سال ۹۹ چقدر تعیین شد

یکی از سوالاتی که در روزهای پایانی سال زیاد پرسیده می شود و بحث آن داغ است میزان دستمزد کارگران در سال جدید ، سال ۹۷ می باشد . دستمزد کارگران در سال ۹۷ بر چه مبنایی محاسبه می شود ؟ در پاسخ باید گفت که دستمزد کارگران بر مبنای قیمت کالاهای اساسی و سبد اقلام ضروری محاسبه می گردد . کارفرمایان در این رابطه پیشنهاد افزایش ۱۹ درصدی دستمزد کارگران را داده اند با ما در اخبار نودی همراه باشید تا توضیحات بیشتری در رابطه با دستمزد کارگران سال ۹۷ ارائه کنیم .

دستمزد کارگران سال ۹۹ چقدر تعیین شد؟ + فیلم

نماینده های کارفرمایان در مورد دستمزد کارگران پس از ساعت ها گفت و گو موافقت افزایش ۱۹ درصدی دستمزدها را اعلام کردند و دیگر سطح های دستمزد نیز ۸٫۳ درصد و روزانه ۳۳۳۳۵ ریال افزایش خواهند داشت . البته پس از موافقت دولت و کارگران با پیشنهاد کارفرمایان حقوق کارگران سال ۹۷ به یک میلیون و ۱۱۰ هزار و ۶۹۱ تومان و ۷ ریال می رسد .

البته هنوز با این پیشنهاد موافقتی از طرف دولت و کارگران صورت نگرفته است و افزایش ۱۹ درصدی حداقل دستمزد و افزایش ۸٫۳ درصدی بر طبق تورم و روزانه ۳۳۳۳۵ ریال آخرین پیشنهاد کارفرمایان می باشد .

مسئول کارگروه مزد کانون شوراهای اسلامی ؛ فرامزز توفیقی در رابطه با افزایش دستمزد کارگران سال ۹۷ چنین بیان کرد : ” فعلاً درباره میزان افزایش بحثی در نشست‌های کارگروه مزد نشده است، اما هفته گذشته در نشست کارگروه تعیین مزد سال ۹۹ سبد معیشت کارگری و تأثیر آن بر قدرت خرید مورد توافق قرار گرفته است.”

همچنین توفیقی در ادامه اظهار داشت : ”  فعلاً درباره میزان افزایش بحثی در نشست‌های کارگروه مزد نشده است، اما هفته گذشته در نشست کارگروه تعیین مزد سال ۹۹ سبد معیشت کارگری و تأثیر آن بر قدرت خرید مورد توافق قرار گرفته است و در جلسات آتی جمع‌بندی خواهد شد.”

او در ادامه اضافه کرد : “با توجه به اینکه در سال‌های گذشته رقمی برای جبران قدرت خرید کارگری در نظر گرفته نشد، همچنان پیشنهاد داریم تا علاوه بر نرخ تورم اعلامی بانک مرکزی برای جبران عقب‌ماندگی بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی سالانه رقمی به دستمزد اضافه شود. ”

01-825-th3 دستمزد کارگران سال 99 چقدر تعیین شد

دستمزد کارگران سال ۹۹ چقدر تعیین شد

در رابطه با میزان  هزینه های سبد معیشت توفیقی چنین گفت : ” هنوز بررسی‌های ما تکمیل نشده، اما سال گذشته هزینه تأمین سبد معیشت بیش از ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان بود.”

توفیقی در ادامه در رابطه با نرخ افزایش سبد معیشت که کارفرمایان تامین آن را از وظایف دولت می دانند ، چنین گفت : ”  کارفرمایان در نشست‌های اخیر اعلام کردند که باید دولت سهمش را از افزایش هزینه‌های سبد معیشت بپردازد چرا که کارفرمایان دخالتی در این موضوع نداشته‌اند. ”

او افزود :” ما به عنوان نمایندگان گروه کارگری دولت را به عنوان کارفرمای بزرگ می‌دانیم و تفاوتی با کارفرمایان دیگر ندارد بنابراین مطالبات ما چه از کارفرمای بزرگ و چه از کارفرمایان کوچک همچنان ادامه خواهد یافت تا سیاست‌های جبرانی برای کاهش قدرت خرید در نظر بگیرند.”

توفیقی اعلام کرد که تا یک ماه آینده هزینه های سبد معیشتی با نشست شورای عالی کار بیان خواهد شد .

می توانید در کلیپ زیر جزییات بیشتری از افزایش دستمزد کارگران سال ۹۷ را از زبان وزیر کار بشنوید :

جستجوی کاربران برای این مطلب:

فرناز سهیلی

فرناز سهیلی هستم؛ کارشناس مدیریت آموزش، نویسنده در سایت سیترین و چندین سایت پرمحتوای دیگر! دو سال است که در زمینه ی تولید محتوا فعالیت دارم و پس از مدت کوتاهی آنقدر به نویسندگی علاقمند شدم که فکر میکنم نمی توانم از نوشتن دست بردارم. از دیگر علایق من یادگیری چیزهای تازه است . هر چیزی که بتواند من را به چالش بکشد مسلماَ عاشق آن خواهم شد. یادگیری سئو ، موسیقی و فوتبال از چالش های جدید در زندگی من هستند.

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *