loading...

چرا جنين سقط مي شود

چرا جنين سقط مي شود

چرا جنين سقط مي شود ؟ یکی از سوالاتی است که برای اکثر افراد پیش می آید با ما همراه باشید تا در بخش زناشویی مجله ی آموزشی خبری نودی به پاسخ به این سوال بپردازیم. اکثریت بارداری ها روند طبیعی دارد، ولی در حدود یک از هر پنج بارداری در اوایل به سقط ختم می شود، که اغلب حتی قبل از زمانی است که زن متوجه بارداری خود شود. اگر سقط جنین در اوایل بارداری اتفاق بیفتد، ممکن است آن را با دوره ی عادت ماهیانه ی خود اشتباه بگیرید. تقریبا نیمی از اوقات ، ناهنجاری های کروموزومی موجود در رویان، باعث سقط جنین می شود. در ۲۰ درصد موارد دیگر، ممکن است رویان دارای نقایص ساختاری باشد که به دلیل کوچک بودن آن ، از طریق سونوگرافی یا آزمایش پاتولوژیک قابل تشخیص نیست.

o-ABORTION-facebook-1024x512 چرا جنين سقط مي شود

چرا جنين سقط مي شود

ممکن است سقط جنین به انقباض عضلانی و خونریزی منجر شود، ممکن است در ناحیه ی شکم احساس درد داشته باشید که بسیار بیشتر از انقباضات دوران قاعدگی است و ممکن است بافت جنین و جفت خارج شود . در مواردی که تمام بافت خارج شود ، لازم نیست پزشک برای شما کاری انجام دهد. هر چند اغلب اوقات مقداری از بافت در رحم باقی می ماند و ممکن است به عمل باز کردن و کورتاژ نیاز داشته باشید که برای خالی کردن رحم انجام می شود. دکتر شما ، به آرامی دهانه رحم را با ابزار جراحی باز می کند و سپس محتویات باقی مانده در رحم را با دستگاهی مکنده یابا تراشیدن رحم خالی می کند. گاهی بر حسب سن بارداری، یا هر یک از مشکلات مهم پزشکی کورتاژ در مطب دکتر و یا در اتاق عمل انجام می پذیرد.

دلایل سقط جنین

گاهی ممکن است هیچ نشانه ی مشهودی از سقط جنین وجود نداشته باشد. ممکن است پزشک شما در طول معاینه ی عادی دوران بارداری متوجه شود جنین دیگر زنده نیست ، که به آن سقط جنین پنهان گفته می شود. اگر در ابتدای بارداری دچار سقط جنین پنهان بشوید، شاید کورتاژ ضرورت نداشته باشد. ولی اگر از سه ماه ی اول دیرتر اتفاق بیفتد، ممکن است به منظور کاهش خونریزی شدید و عدم خروج کامل بافت به کورتاژ نیاز داشته باشید. برحسب سابقه ی بیماری های مربوط به زایمان و تمایلتان در بررسی علت سقط جنین ، می توانید برای فرستادن بافت برای تجزیه و تحلیل ژنتیکی تصمیم بگیرید ( برای اینکه بدانید کروموزوم ها عادی بوده یا غیر عادی ). ازآنجایی که نیمی از همه ی سقط جنین ها به خاطر ناهنجاری های کروموزومی هستند، دانستن علت می تواند مؤثر باشد.

imagesیی چرا جنين سقط مي شود

چرا جنين سقط مي شود

متاسفانه از اکثر سقط جنین ها نمی توان جلوگیری کرد. بسیاری از آنها ، اگرنه اکثر آنها روشی طبیعی برای برخورد با یک بارداری غیر طبیعی است. به هرحال سقط جنین به این معنا نیست که در آینده نمی توانید یک بارداری کاملا طبیعی داشته باشید. در حقیقت حتی خانم هایی که دو سقط جنین پیاپی نیز داشته اند ، احتمال بسیار زیادی هست ( در حدود ۷۰ درصد ) که بارداری بعدی آنها موفقیت آمیز باشد، حتی بدون هیچ گونه درمان خاصی.

چرا جنین سقط می شود

هر خانمی که با دو الی سه سقط جنین پیاپی مواجه شود ، ممکن است بیماری نهفته ای داشته باشد که قابل تشخیص و درمان پذیر باشد. او باید تحت آزمایش های بالینی کامل و آزمایش های بخصوصی برای علل آن قرار گیرد. اگر سقط جنین کرده اید، با پزشک خود در مورد انجام آزمایش های خاص یا فرستادن بافت جنین یا جفت به آزمایش گاه برای بررسی کروموزومی مشورت کنید.

images-3 چرا جنين سقط مي شود

چرا جنين سقط مي شود

 

فرناز سهیلی

فرناز سهیلی هستم؛ کارشناس مدیریت آموزش، نویسنده در سایت سیترین و چندین سایت پرمحتوای دیگر! دو سال است که در زمینه ی تولید محتوا فعالیت دارم و پس از مدت کوتاهی آنقدر به نویسندگی علاقمند شدم که فکر میکنم نمی توانم از نوشتن دست بردارم. از دیگر علایق من یادگیری چیزهای تازه است . هر چیزی که بتواند من را به چالش بکشد مسلماَ عاشق آن خواهم شد. یادگیری سئو ، موسیقی و فوتبال از چالش های جدید در زندگی من هستند.

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *